Facebook Google+ Twitter

Wrocław zagra dla Białorusi i Tybetu

„Gramy dla Białorusi – gramy dla Tybetu” to hasło tegorocznej edycji koncertu wROCK for Freedom, który odbędzie się 21 czerwca na wrocławskich Polach Marsowych.

Plakat reklamujący koncert / Fot. www.wrockfest.plW pierwszy dzień wakacji we Wrocławiu odbędzie się już po raz drugi niezwykły koncert wROCK for Freedom. Ubiegłoroczna edycja na Wyspie Słodowej odniosła wielki sukces, dlatego w tym roku organizatorzy postanowili przenieść główną scenę imprezy na większe Pola Marsowe. Start już o godz. 13.30!

„Obywatele Białorusi i Tybetu codziennie walczą o wolność. My, obywatele wolnego świata, nie możemy dopuścić do tego, by wojownicy o najwyższe wartości nazywani byli przestępcami, dlatego 21 czerwca spotkajmy się we Wrocławiu by wspólnie zamanifestować solidarność ze wszystkimi uciskanymi ludźmi na całym świecie” – apelują organizatorzy koncertu. Wraz z artystami i publicznością chcą wyrazić sprzeciw wobec sytuacji panującej w tych krajach.

wROCK for Freedom – kto zagra?


Na Polach Marsowych zagrają zespoły polskie oraz zagraniczne. Takich Maciej Maleńczuk podczas ubiegłorocznego koncertu wROCK for Freedom / Fot. Marta Szlosergrup jak Kult, Armia, Lao Che czy Akurat nie trzeba chyba przedstawiać. Wystąpi także Maciek Maleńczuk z koncertowym projektem „Psychodancing”, w którym oprócz Maleńczuka biorą udział Maciej Muraszko (perkusja), Andrzej Laskowski (gitara basowa), Kuba Frydrych (gitara) oraz Grzegorz Stasiuk (electronic keyboard). „Psychodancing” to zarówno utwory Maleńczuka, jak i największe przeboje Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego czy Johny’ego Casha. Kolejne trzy gwiazdy tego wieczoru to Heebie Jeebies z Czech – zespół, który w tym roku obchodzi piętnastolecie swojej działalności, N.R.M. z Białorusi oraz brytyjsko-ukraiński zespół The Ukrainians. I o nich jeszcze kilka słów.

N.R.M. podczas koncertu w Lubinie / Fot. Marta SzloserN.R.M., czyli Niezależna Republika Marzeń, jest najpopularniejszym zespołem w swoim kraju i najbardziej znanym białoruskim wykonawcą w Polsce. To czołowy band tamtejszego podziemia protestujący przeciwko reżimowi i walczący o wolność, założony w 1994 roku przez członków legendarnego zespołu Mroja. Tworzą go czterej muzycy: poeta, dziennikarz i muzyk Lawon Wolski (gitara, wokal), Pit Paŭłaŭ (gitara), Juraś Laŭkoŭ (gitara basowa) oraz Aleh Dziemidovič (perkusja). Dzięki N.R.M. wielu Białorusinów zaczęło posługiwać się w codziennym życiu językiem ojczystym. Ich piosenki są kultowe w środowiskach białoruskojęzycznej młodzieży, a strona internetowa to swego rodzaju wirtualne państwo. Otrzymali wszystkie możliwe nagrody, jakie na Białorusi przyznają niezależne środowiska muzyczne. Koncerty N.R.M., nazywanego białoruską Nirvaną, to prawdziwa energetyczna bomba.

The Ukrainians to legendarny ukraińsko-brytyjski zespół łączący rock z folkiem, założony w 1990 roku. W jego skład wchodzą: Peter Solowka (gitara), The Ukrainians podczas koncertu w Lubinie / Fot. Marta SzloserLen Liggins (skrzypce i wokal), Michael L.B. West (gitara), Paul Weatherhead (mandolina), Stepan Tymruk (akordeon), Allan Martin (gitara basowa) oraz Woody (perkusja). Ich muzyka to połączenie kultury przodków, folkloru ze współczesnym stylem ukraińskim i punkową ekspresją. Piosenki utrzymane w rockowo-ludowym klimacie są szybkie i skoczne. Teksty, wyłącznie w języku ukraińskim, pisze i wykonuje Len Liggins, zafascynowany ukraińską kulturą Irlandczyk. The Ukrainians koncertowali już w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Kilkakrotnie wystąpili w Polsce. Na ich koncertach ciężko złapać chwilę oddechu.

Więcej informacji o koncercie i biletach na stronie Wrockfest.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wrocław żyje takimi wydarzeniami:)
( + )

Komentarz został ukrytyrozwiń

+;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.