Facebook Google+ Twitter

Wrocław: Zarzuty dla sędziego piłkarskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 14:35

Prokuratura krajowa we Wrocławiu postawiła pierwszoligowemu sędziemu piłkarskiemu ze Śląska sześć zarzutów przyjęcia 18 tysięcy złotych łapówek w latach 2004 - 2006. Zatrzymany wczoraj przez CBA Albert S. przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Sędzia musi zapłacić 10 tysięcy złotych kaucji - poinformował Radio Wrocław prokurator Edward Zalewski. Początkowo śledczy przygotowali dla arbitra dwa zarzuty, ale m.in. przesłuchanie i konfrontacje pozwoliły na sformułowanie dodatkowych czterech dotyczących meczów w drugiej i trzeciej lidze. Jeszcze 25 października sędzia prowadził mecz Motoru Lublin z GKP Gorzów Wielkopolski.
To 166 osoba zatrzymana w sprawie korupcji w polskim futbolu.

Tymczasem na konto prokuratury do godziny 14 nie wpłynęło 150 tysięcy złotych kaucji od Janusza Wójcika. Były trener reprezentacji musi wpłacić pieniądze do północy inaczej grozi mu areszt. Na 7 listopada wrocławski Sąd Okręgowy wyznaczył termin rozpatrzenia zażalenia prokuratury w sprawie aresztu.

Wrocławski Sąd Rejonowy tydzień temu nie zgodził się na aresztowanie trenera, uznając, że małe jest prawdopodobieństwo matactwa i wyznaczył 150 tysięcy złotych kaucji. Przyznał jednak, że jest wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstw zarzuconych byłemu posłowi Samoobrony. Janusz Wójcik ma też zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Prokuratura krajowa we Wrocławiu postawiła 11 zarzutów korupcyjnych, dotyczących jego pracy wiosną 2004 roku w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.
Trener miał wręczyć ponad pół miliona złotych łapówek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.