Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32738 miejsce

Wrocław. Zaskakujący flash mob w Galerii Dominikańskiej

W sobotę w Galerii Dominikańskiej, punktualnie o godzinie 16, kilkadziesiąt osób zamarło w bezruchu na dwie minuty. Cel akcji, to zdziwić i rozbawić ludzi. Uczestnicy o miejscu i formie flash mobu, dowiadują się z forów internetowych.

W sobotę w Galerii Dominikańskiej, punktualnie o godzinie 16, kilkadziesiąt osób zamarło w bezruchu. / Fot. Jarosław JakubczakO umówionej godzinie, gromadzą się we wcześniej ustalonym miejscu i równocześnie zaczynają robić to samo. Im więcej chętnych zbierze się, tym bardziej udany i spektakularny jest flash mob. W sobotę w Galerii Dominikańskiej, wszyscy wtajemniczeni zamarli w bezruchu na dwie minuty, po czym jak gdyby nigdy nic, ruszyli dalej w swoją stronę. Zdezorientowani klienci galerii, ze zdziwieniem obserwowali nieruchome postacie. O to właśnie chodziło. Cel akcji został osiągnięty.

Flash mob, staje się coraz bardziej popularny na całym świecie i również u nas coraz częściej możemy obserwować efekty tego zjawiska. Jest nieszkodliwy, ubarwia szarą rzeczywistość, a jego uczestnikom i przypadkowym widzom zapewnia świetną zabawę.

To nie pierwsza taka akcja, która odbyła się w tym miejscu. We wrześniu zabawa polegała na udawaniu strzelania do siebie. W jej efekcie kilkadziesiąt osób padło na ziemię i przez minutę tak leżało.Dwie minuty pózniej, wszystko wróciło do normy. / Fot. Jarosław Jakubczak
Udany flash mob to taki, który wzbudził zaskoczenie wśród nieświadomych akcji przechodniów. Aby się powiódł, należy przestrzegać kilku zasad: Podczas przygotowywania się do akcji, nie należny robić zgromadzenia, tylko wmieszać się w tłum. Na umówiony znak, dany przez tzw. "sędziego" np. za pomocą gwizdka, rozpoczynamy akcję. Po jej zakończeniu nie gromadzimy się, nie rozmawiamy ze znajomymi, tylko ruszamy dalej w swoją stronę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.12.2008 07:29

rewelka :) Film z tego spotkania można obejrzeć na YouTube link - http://pl.youtube.com/watch?v=nHRpEU4Q_4k&fmt=22

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne, plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Kapitalne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

chciałabym to zobaczyć na żywo :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za info. I świetnie, że duch zabawy nie ginie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja dobra :) Parę lat temu też byłem na czymś podobnym, ale zakończyło się kompletną klapą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie akcje są świetne, a ubaw nieopisany:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.