Facebook Google+ Twitter

Wrocław. Złodzieje rowerów złapani podstępem

Wypożyczalnie rowerów we Wrocławiu były zamknięte w ostatnią niedzielę. Powodem była wspólna akcja właściciela sieci, policji i straży miejskiej, która miała na celu złapanie złodziei jednośladów.

 / Fot. Tcie, Creative Commons 3.0 / wikipedia.orgWłaściciel sieci Nextbike, która zaopatruje wrocławian w rowery miejskie, zaobserwował niedawno, że w niektórych wypożyczalniach dochodzi do dziwnych sytuacji. Jak mówi Bogusław Kołodziejczyk, szef firmy: "Dostrzegliśmy, że ta sama osoba wypożyczała dwa różne rowery w dwóch różnych stacjach o tej samej porze. Kilka sztuk nie zostało zwróconych". Nextbike postanowił ukrócić te praktyki i - co więcej - zobowiązał się do złapania rabusiów.

W tym celu zorganizował mały podstęp. Po uprzednim zaalarmowaniu policji oraz straży miejskiej, zamknął wszystkie ze swoich stacji w niedzielę. Skutek akcji był jednoznaczny: każda z osób, która poruszała się wrocławskimi uliczkami na miejskim rowerze Nextbike musiała być złodziejem.

Czytaj także: Gdzie w Warszawie można wypożyczyć rower?

Jak dodaje właściciel sieci, policja złapała kilku podejrzanych, odzyskując tym samym ok. 10 rowerów. Kaczmarczyk przeprasza wszystkich mieszkańców Wrocławia za niemożliwość wypożyczenia rowerów w niedzielę, tłumacząc, że musiał zająć się sprawą rabusiów.

Źródło: NaszeMiasto.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak naprawdę to była inicjatywa właściciela, bez tego policja jak zwykle niewiele by zrobiła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.