Facebook Google+ Twitter

Wrocławianie będą jeździć Mercedesami!

Niskopodłogowe Skody, które od niedawna wożą wrocławskich pasażerów to tylko przedsmak zmian, których doświadczą mieszkańcy miasta. Do wielkich marek – Volvo i Skody dołączy kolejna – Mercedes.

Z takich pojazdów korzystają mieszkańcy Wrocławia obecnie. / Fot. Radomir WitModernizacja taboru autobusowego związana jest z projektem, który od 2001 roku realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu. Jednym z jego założeń jest wprowadzenie na ulice nowych pojazdów.
Podobne zmiany czekają też tramwaje – w tym samym roku z ulic miasta mają zniknąć Konstale 102Na – które służą mieszkańcom już od drugiej połowy zeszłego wieku.

Do tej pory mieszkańcy Wrocławia jeździli solowymi i przegubowymi modelami Volvo 7000 i 7700. Do dyspozycji mieli też starsze i wysłużone Jelcze oraz Ikarusy. Perełkę wrocławskiej kolekcji autobusów stanowił MAN. Teraz jednak, wrocławski tabor autobusowy czeka prawdziwy renesans.

Mercedesy Citaro mają stać się nowymi gwiazdami wrocławskich ulic. W wypowiedzi dla wrocławskiego wydania Gazety Wyborczej, Laszko Rakasz, dyrektor ds. sprzedaży EvoBus, zapewniał, że to autobus z najwyższej półki, cieszący się powodzeniem na całym świecie. MPK zamówiło 100 sztuk tych pojazdów, w tym 58 krótkich i 42 przegubowe. – Już się nie mogę doczekać, kiedy któryś z tych wozów wyjedzie na ulice miasta – cieszy się pan Jacek Wesołowski, jeden z pasażerów linii 127. – Może wreszcie nie będę musiał się obawiać, że autobus za chwile się rozpadnie na środku drogi – ironicznie zauważa Piotrek, wrocławski licealista.

Wrocławskie MPK testowało już kiedyś Mercedesy. Zdjęcie zrobione telefonem komórkowym. / Fot. Radomir WitNowe autobusy będą przystosowane do obsługi wózków inwalidzkich. Duża pojemność i przepustowość, małe zużycie paliwa – to główne atuty Mercedesów Citaro. Pierwsze egzemplarze powinny pojawić się we Wrocławiu już w kwietniu przyszłego roku, kolejna partia ma przyjechać do nas we wrześniu.

Sukces Mercedesa w przetargu organizowanym przez MPK, przerwał dobrą passę podwrocławskiej fabryki autobusów Volvo. Do tej pory nowe pojazdy były dostarczane właśnie przez tę korporację. Producenci, którzy brali udział w przetargu mogli w określonym terminie oprotestować wyniki przetargu. Jak udało się dowiedzieć żadna z firm nie złożyła zażalenia, co oznacza, że wrocławianie mogę być już pewnie, że w przyszłym roku na naszych ulicach pojawią się nowe Mercedesy.
- Cieszę się, że będę mógł poprowadzić jakiś nowszy pojazd. Starsze Jelcze i Ikarusy powinny zniknąć z ulic Wrocławia, to wstyd, zresztą słychać to często od pasażerów – zdradza kierowca jednego z autobusów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może wpływ na zmianę frontu miało spłonęcie Volvo jakoś we wrześniu/październiku (Bielany Wr, linia 112, linku nie posiadam)?

Trudno przewidzieć, co się będzie działo w tych konkretnych przypadkach z elektroniką.

Radek, dobry materiał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łodzi Citaro i Connecto jeżdżą już jakiś czas i jest okey :-) A czemu MPK nie chce kupić więcej Volvo? Przecież jak pamiętam Wrocław Volvo stoi :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast wspoerac polski przemysł (Solarisy) i dawac nowe miejsca pracy, to miasta wolą "niezawodne" mercie...;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za artykuł.
Jakaś odmiana, dobrze że znikną już Ikarusy, które są eksponatami muzealnymi na kołach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nastawcie sie na ciagle awarie :D Citaro i Connecto jezdza u nas w Cz-wie od ponad roku. Zadna rewelacja, man i solaris sa lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że nie Solarisami albo nowymi Jelczami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzetelny materiał, dobrze przygotowany, dbałość o fakty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście plus za newsa. Widać, że osoba rzetelnie przygotowała się do napisania albo siedzi w temacie ;) Sam miałem napisać, ale stwierdziłem, że dużo czasu już minęło. MPK bowiem ogłosiło wyniki ponad miesiąc temu. BTW Mercedes wygrał rzutem na taśmę, Volvo było zdecydowanym faworytem, jednak Merc wygrał... dzięki lepszemu zapleczu serwisowemu i gwarancji (zdobył tam najwięcej pkt., ceny były wyrównane).

A co do Częstochowskiego Miecia - fakt, dziwna sytuacja. Widać elektronika padła, ale pierwszy raz słyszałem o tego typu przypadku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.