Facebook Google+ Twitter

Wrocławianie: Renata Mauer-Różańska

Renata Mauer-Różańska o magii Wrocławia, trudnej drodze na szczyt i sportowych sukcesach.

 / Fot. Autor: Renata Mauer-Różańska zbiory prywatneMauer-Różańska Renata (ur. 23 kwietnia 1969). Wykładowca, strzelecka arcymistrzyni rodem z Nasielska na Mazowszu, specjalistka w strzelaniu z karabinku pneumatycznego i karabinu kulowego z trzech postaw, dwukrotna mistrzyni olimpijska z Atlanty (1996) i Sydney (2000).

Początkowo startowała w Warszawie, a następnie od 1989 roku we Wrocławiu. Odnosiła sukcesy jako seniorka (srebrny medal na mistrzostwach świata w Moskwie w 1990 w konkurencji karabinku pneumatycznego). 3-krotna medalistka olimpijska - 2-krotnie złota (w karabinku pneumatycznym w Atlancie w 1996 i w karabinku standard w Sydney 2000) i brązowa (w karabinku standard w Atlancie 1996). 3-krotna medalistka mistrzostw świata - 2-krotnie srebrna (1990 i 1998) i brązowa (1994).

Podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996) dokonała czegoś, czego wcześniej nie udało się dokonać żadnemu polskiemu sportowcowi. Wygrała pierwszy finał rozgrywany na tych igrzyskach. Na kolejnych dołożyła kolejne złoto, stając się jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii startów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Absolwentka Liceum Zawodowego Nr 27 w Warszawie (o profilu renowacji zabytków, 1988) i / Fot. Autor: Renata Mauer-Różańska zbiory prywatne Wydziału Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (1997), gdzie otrzymała tytuł magistra (2001). Jak sama mówi, z powodu niewysokiego wzrostu, trudno jej było rywalizować z rówieśnikami w sporcie. Jednakże wielki talent do strzelectwa dał o sobie znać i już wkrótce w wieku 15 lat Pani Renata rozpoczęła treningi najpierw w Szkolnej Sekcji Strzeleckiej w Zespole Szkół Budowlanych nr 2 w Warszawie, potem również w Związkowym Klubie Strzeleckim, a następnie od 1989 r. we Wrocławiu w barwach Śląska. Droga na szczyt nie była łatwa dla Pani Renaty. Tylko swoim cechom charakteru zawdzięcza, że osiągnęła tak wiele. Waleczność, upór i pracowitość pozwoliły jej się zmobilizować i pozbierać po wypadku samochodowym okupionym półrocznymi cierpieniami i rehabilitacją. Chociaż było wiele przeciwności w życiu zawodowym i prywatnym pani Renata potrafiła poradzić sobie ze wszystkimi i rozpoczęła drogę na szczyt kariery sportowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Artykuł bardzo fajny, ale brakuje w nim jakiejkolwiek wypowiedzi naszej bohaterki. W leadzie napisałeś: Renata Mauer-Różańska o magii Wrocławia, trudnej drodze na szczyt i sportowych sukcesach. To gdzie jest jej wypowiedź w tym zakresie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.