Facebook Google+ Twitter

Wrocławianie zapalili znicze w dniu otwarcia igrzysk

Pamiętamy o tym, co wydarzyło się na placu Tiananmen w Pekinie w 1989 r. W dniu inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie we Wrocławiu pod Pomnikiem Ofiar Tiananmen zapłonęły symboliczne znicze.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W poniedziałek członkowie Stowarzyszenia Młody Wrocław odnowili napis "Chiny-Wrocław" na pl. Dominikańskim, obok Pomnika Ofiar Tiananmen. Napis pojawił się w tym miejscu w 1989 r. Fot. Marta Szloser
W poniedziałek członkowie Stowarzyszenia Młody Wrocław odnowili napis "Chiny-Wrocław" na pl. Dominikańskim, obok Pomnika Ofiar Tiananmen. Napis pojawił się w tym miejscu w 1989 r. Fot. Marta Szloser

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

+
Ważne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dla organizatorów, za pomysł na ciekawą inicjatywę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie pamieta rowniez o naszej martyrologii, powstaniach, niewoli, zdradzieckim napadzie Niemców i Ruskich, Powstaniu, a tez - że to nie Polacy sa twórcami obozów koncentracyjnych.
I co? I nic. Nie jesteśmy w stanie wyjaśnic nikomu, ze nie jesteśmy wilblądem, bo dla każdej obcej nacji, wedle ICH pisanej historii mamy, jednak jakis garb.
I oni za ten garb nie palą świeczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy obecnym zatomizowaniu świata nie może byc inaczej. Nikt nie jest po prostu w stanie jednocześnie pamiętać o Tybecie, Darfurze, Wietnamie, Kaukazie, Afryce, Białorusi i tysiącach innych miejsc, gdzie dzieje się źle. Dlatego szacunek dla tych, którzy pamiętaja i przypominają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadza się, JadwigA ma rację. Większość ludzi jest specjalistami od okazjonalnych pokrzykiwań etc. a inni milczą... i zapewne to się nie zmieni.

świetne zdjęcia +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze mówiąc NIKT na codzien nie pamieta, co sie wydarzylo na słynnym placu.
I NIKT na codzień nie mysli ani o Chinach, ani o Tybecie.
Jestesmy specjalistami od okazjonalnych pokrzykiwań, demontracyjek i nagłej a niespodziewanej dbalości o cudza krzywdę. O której wielcy tego swiata dyskretnie milcza, bo to nie lezy w ich interesie. Ze Stanami Zjednoczonymi i Watykanem na czele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.