Facebook Google+ Twitter

Wrocławianin 2011 roku pochodzi z Sanoka

W zorganizowanym przez "Gazetę Wrocławską" głosowaniu na "Wrocławianina 2011 roku" wygrał Orest Lenczyk. Dla niewtajemniczonych - trener Śląska, wrocławskiej drużyny piłkarskiej.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Trener_GKS_Be%C5%82chat%C3%B3w_-_Orest_Lenczyk.jpg&filetimestamp=20070506111245 / Fot. User:Makosch Amadeusz, GNU 1.2Wynik nie był zaskoczeniem. Z trzech powodów. Po pierwsze - jako trener w ostatnim roku odniósł sukces z wrocławskimi piłkarzami, po drugie - prawie nie miał w tym plebiscycie konkurencji, a po trzecie - to był konkurs popularności.

Dlaczego tak uważam? Bo jak inaczej nazwać ten plebiscyt, jeśli nie wyborem między mniej lub bardziej popularnymi osobami kojarzonymi z Wrocławiem. Świadczy o tym lista nazwisk, na które można było oddać głos. A głosować można było, poza Lenczykiem, m.in. na polityków (prezydenta miasta, ministra kultury, posłów, senatora, wojewodę), lokalnego biznesmena, wrocławską lekarkę czy też Gienka Loskę (wrocławianom znanego ze śpiewania na Rynku, a Polakom ze zwycięstwa w muzycznym programie telewizyjnym) i Olgę Kaczyńską (zwyciężczyni programu dla modelek).

Jedynym konkurentem - osobą, o której w tym roku było głośno w mediach dzięki temu, co osiągnął, był Jan Biliszczuk. Projektant najdłuższego i najwyższego mostu we Wrocławiu i w Polsce (Mostu Rędzińskiego) zajął drugie miejsce.

Most Rędziński wciąż stoi i służy nie tylko mieszkańcom Wrocławia. Drużyna Śląska Wrocław zdobyła w sezonie 2010/2011 wicemistrzostwo kraju, po rundzie jesiennej jest liderem w tabeli. Wynik plebiscytu to odzwierciedlenie potrzeb mieszkańców - sukcesów na boisku i sukcesów na drodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.