Facebook Google+ Twitter

Wrocławianki chcą być szczupłe na wiosnę

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-03-18 11:29

Chcesz zrzucić parę kilogramów? Zapisz się już teraz! Przybywa pań, które ćwiczą w klubach fitness

Magdalena chce bez kompleksów przechadzać się w stroju bikini na plaży. Urszuli zależy na lepszym samopoczuciu. Anna chodzi na zajęcia, bo zamierza pięknie wyglądać na swoim ślubie. Wszystkie walczą z cellulitem i własnymi słabościami. Ale od niedawna regularnie zostawiają siódme poty na salach fitness, w siłowniach i na basenach. Podobnie, jak setki innych wrocławianek, które chcą powitać wiosnę smukłą figurą.

W klubach fitness i na basenach zauważono w ostatnich tygodniach większy ruch.
- Od lutego jest większe zainteresowanie zajęciami, zwłaszcza w takich grupach, jak step, pilates, aerobik. Dużo jest nowych osób, głównie pań w wieku od 30 do 40 lat - przyznaje Karolina Wojko, pracownica klubu fitness działającego na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego.

Wzmożony ruch odczuwają także mniejsze kluby, prowadzące siłownie i ćwiczenia dla kobiet. Na zajęcia do Top Fit przy ul. Sokolniczej trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem. Nie da się już wejść na nie prosto z ulicy.
- Z dnia na dzień dosłownie jest coraz więcej chętnych. Słyszałam, że szefowa klubu rozważa nawet otwarcie go w niedzielę i przedłużenie czasu pracy - opowiada Justyna Skowron, która chodzi tam na zajęcia od kilku miesięcy.

Natalia do tęgich nie należy, ale zaczęła regularnie chodzić na siłownię, bo zauważyła, że ma potem dobry humor. - Chyba się uzależniłam - śmieje się.
Instruktorzy mogą długo wyliczać korzyści z uprawiania różnych ćwiczeń, których panie mają do wyboru bez liku. Ot, choćby ćwiczenia na rowerze... zanurzonym w wodzie.

- Podczas jazdy w wodzie nie dość, że spalamy tłuszcz, to jeszcze ujędrniamy, wysmuklamy i wygładzamy ciało. Nie czujemy, jak się pocimy. Poza tym nie obciążamy stawów, jak na tradycyjnym rowerku na siłowni - zachwala zalety tzw. hydrocyclingu Katarzyna Balawejder z aquaparku. To jeden z pięciu ośrodków w kraju, gdzie można poćwiczyć na rowerze pod wodą.

Wszyscy instruktorzy podkreślają, że aby schudnąć, nie wystarczy ćwiczyć raz w tygodniu. Czynić to trzeba regularnie, a oprócz tego konieczna jest również zmiana diety.

Eliza Głowicka
http://wroclaw.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.