Facebook Google+ Twitter

Wrocławscy kjudocy strzelali w Brzegu Dolnym

W ten weekend już po raz drugi członkowie Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo mieli okazję postrzelać w hali sportowej ROKITA w Brzegu Dolnym. Nasza działalność wzbudza rosnące zainteresowanie mediów i sponsorów.

Z pewnością czytelnicy pamiętają mój artykuł z listopada zeszłego roku, w którym opisałem ceremoniał kjudo. Od tego czasu zaszła ważna zmiana: Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo zostało zarejestrowane przez sąd. Mamy osobowość prawną, tym samy nie muszę już stosować tej irytującej formułki - "wciąż w fazie realizacji".

Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo / Fot. Joanna KlimaDzisiaj znów odbył się trening w hali sportowej ROKITA w Brzegu Dolnym. Członkowie stowarzyszenia mieli okazję wypróbować tę salę w marcu. Okazała się idealnie dostosowana do wymagań kjudoków. Przede wszystkim jest duża, a to ważna rzecz, ponieważ na strzelnicy łucznicy strzelają do tarcz z odległości 28 metrów. Przestrzeń sali gimnastycznej zamienia się właśnie w strzelnicę, na której obowiązują wszystkie zasady etykiety: trzeba wiedzieć, kiedy przyklęknąć, jak podnieść upuszczoną strzałę, nie wolno też zbyt głośno się zachowywać, ani kląć. No i najważniejsze - trzeba starać się strzelać wedle ściśle określonych reguł.

Spotkania, treningi i inne wydarzenia związane z naszą działalnością już od dawna cieszą się zainteresowaniem mediów, choć do dzisiaj były to raczej media lokalne. Jednak dziś mieliśmy swój ogólnopolski debiut: dwudziestosekundowa migawka z treningu w Brzegu Dolnym została pokazana w Teleexpressie! Możecie to zobaczyć na stronie iTVP. Warto też miejsce podkreślić, że czytelnicy Wiadomości24.pl byli jednymi z pierwszych w Polsce, którzy dowiedzieli się o działalności Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo.

Warto podążać drogą łuku. Warto podążać własną drogą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.