Facebook Google+ Twitter

Wrocławscy licealiści organizują przegląd filmów kubańskich!

"Chodzi o to, przynajmniej w "Buena Viscie" koleś mówił coś takiego, że dzięki temu materialnemu ubóstwu potrafią cieszyć się życiem, są szczęśliwi, bo nie zajmuje ich to, że nie mają kasy (...) i ogółem podchodzą niematerialnie do życia."

wystawa zdjęć z Kuby na ul. Oławskiej / Fot. Ewa Klaudia PietkiewiczTo jeden z krytycznych głosów na Cuba Libre, akcji Akademii Dokonań Niezwykłych, który to wypłynął w trakcie rozmowy współautorki projektu z jej kolegą. Głos ten stał się inspiracją do zorganizowania - już w środę - małego przeglądu filmów kubańskich! W Mieszkaniu Gepperta przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2, widzowie obejrzą trzy filmy oraz będą mieli możliwość podpisania się pod apelem o uwolnienie więźniów kubańskich i rozmowy z twórcami akcji. Początek imprezy przewidziany jest na godzinę 17.

Czy taka beztroska rzeczywistość jak w wypowiedzi istnieje w kubańskim filmie? Warto przekonać się na własne oczy. Może w produkcjach, które zostaną wyświetlone znajdzie się odpowiedź na zasadność akcji Cuba Libre i bojkotów wyjazdów na Kubę?

Gwoździem środowego przeglądu będzie film Alamar Express (reż. Patrycja Satora), dla którego będzie to pokaz przedpremierowy. Dwa pozostałe filmy, to także dokumenty Cuba Libre (reż. Mateo Juez) oraz Hawana - sztuka tworzenia ruin (reż. Florian Borchmayer).

Zainteresowanych uczestnictwem w przeglądzie filmów, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą, by w mailu na adres Cuba Libre podali swe imię i nazwisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Drąż temat! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.