Facebook Google+ Twitter

Wrocławscy studenci martwią się. O akademiki, sesję i Euro 2012

Termin rozpoczęcia i zakończenia roku akademickiego uległ zmianie. Wszystko ze względu na Euro 2012. W czerwcu w akademikach zamieszkają kibice, a co zrobią ze sobą studenci?

26 września odbyła się uroczysta inauguracja rozpoczęcia roku na Politechnice Wrocławskiej. W głównym gmachu odbyła się pięknie przygotowana impreza, zaś w akademikach studenci chemii, robotyki i innych specjalności zaczęli się martwić o czerwcową sesję. - Rok kończymy w maju - mówi Kuba, jeden ze studentów - później przyjadą kibice. Początkowo mówiono nam, że będą dwie sesje z dwutygodniową przerwą na Euro, teraz okazuje się, że niektórzy profesorzy nie wyrażają na to zgody. Nie mamy więc pojęcia, jak to dokładnie będzie wyglądać - kończy.

Większość pokoi jest wyremontowanych lub chociażby odmalowanych. Studenci obawiają się, że kibice nie zachowają się kulturalnie i wszystko co zostało odnowione, ponownie trzeba będzie remontować. Nie ma co się dziwić - przecież nikt nie chce mieszkać w ruinach. Budynek nr 19 wciąż czeka na remont. - Tu nie ma obawy, by wpuścić kibiców - mówi pani Joanna opiekunka akademiku - nawet jak coś rozwalą kibice, to i tak nie będzie nam żal, a może w końcu znajdą się pieniądze na wyremontowanie i tego obiektu.

Nieświadomi do końca studenci, jak będzie wyglądała ich sesja oraz mieszkanie w akademiku po zakończeniu semestru, są dobrej myśli. Zwarci i chętni do kolejnego roku na Politechnice, z uśmiechem na twarzy powtarzają: "Jakoś to będzie".

Inni polecają na Facebooku:
T-Mobile Ekstraklasa. Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2
VII edycja Warszawskiego Festiwalu Gitarowego w listopadzie 2011 roku
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Śląsk: Bronisława Wątroby „


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.