Facebook Google+ Twitter

Wrocławscy studenci nie dostali legitymacji

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2008-10-25 12:15

Pierwszego dnia października 16 tys. świeżo upieczonych studentów wrocławskich uczelni miało odebrać elektroniczne legitymacje studenckie. Dostał ją co czwarty. Dziś kłopoty ma jeszcze ponad pół tysiąca żaków.

 / Fot. Mikołaj Nowacki, "Gazeta Wrocławska"Wszystko przez to, że Centrum Personalizacji Politechniki Wrocławskiej, które zajmowało się produkcją elektronicznych dokumentów, miało awarię serwera. Dla trzech tysięcy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego oznaczało to szereg kłopotów. Musieli na przykład płacić dwa razy więcej za przejazd miejskimi autobusami i tramwajami i o ponad jedną trzecią za podróż pociągiem.

Okazuje się, że problem nie dotyczy jednak tylko studentów uniwersytetu. Na brak legitymacji wciąż skarżą się pierwszoroczniacy z politechniki. "Nie możemy korzystać z biblioteki, opieki medycznej, zniżek w komunikacji miejskiej. Uczelnia lekceważy problem i studentów" - napisali do nas.
Paweł Czuma, rzecznik Politechniki Wrocławskiej, stanowczo temu zaprzecza:
- Naszej uczelni ten problem nie dotyczy.

Jeszcze w zeszłym tygodniu na drzwiach dziekanatu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego wisiała kartka: "Legitymacji nie wydaje się". W piątek jedna z pracownic dziekanatu poinformowała nas, że dokumentów wciąż odebrać nie można.
Dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego, wyjaśnia, że legitymacji nie otrzymały osoby, które na uczelnię trafiły z wrześniowego naboru. Problemy mogą mieć również ci, którzy niepoprawnie wypełnili formularze z danymi osobowymi.

Tomasz Pajączek, student IV roku dziennikarstwa, twierdzi jednak, że dokumentów nie dostał prawie nikt z jego roku.
- Nie rozumiem, dlaczego wciąż muszę płacić więcej za przejazdy, bilety i nie mieć żadnych zniżek w studenckich restauracjach? - denerwuje się Pajączek.
Uniwersytet tłumaczy, że nie ma pieniędzy, by zwrócić żakom poniesione koszty.
- Napisaliśmy prośbę do radnych, by do czasu wydania legitymacji studenci mogli posługiwać się indeksem w tramwaju czy autobusie. To też dowód, że studiują i mają prawo do zniżki - mówi prof. Marek Bojarski, rektor uniwersytetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.