Facebook Google+ Twitter

Wrocławscy studenci wciąż bez elektronicznej legitymacji

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2008-11-01 16:04

Ponad tysiąc studentów wciąż nie ma podstawowego dokumentu. Na największych wrocławskich uczelniach wciąż brakuje nowych, elektronicznych legitymacji. We Wrocławiu nie ma ich nadal około tysiąca studentów. Żacy są wściekli i zawiedzeni tym, jak się ich traktuje, a przedstawiciele uczelni od kilku tygodni zapewniają, że problem rozwiąże się za kilka dni.

Dopiero interwencja Polski-Gazety Wrocławskiej sprawiła, że żakom, o których zapomniały ich uczelnie, na rękę pójdą władze miejskie. Dzięki nam we wrocławskich tramwajach i autobusach nawet studenci bez legitymacji będą mogli korzystać z biletów ulgowych. Ale pod pewnym warunkiem.

- Dokumentem potwierdzającymi ich status w środkach komunikacji miejskiej może być indeks z aktualnym wpisem na semestr, aktualna książeczka ubezpieczeniowa z pieczątką uczelni lub zaświadczenie potwierdzające, że osoba jest w tym semestrze studentem - zapewnia Marek Czuryło, dyrektor wydziału transportu w urzędzie miejskim. - Oczywiście, za każdym razem, posługując się tymi dokumentami, trzeba mieć dla potwierdzenia tożsamości także dowód osobisty - zastrzega.

Niestety, podobnej deklaracji nie złożyły Polskie Koleje Państwowe. - Nie możemy robić wyjątku dla Dolnego Śląska - twierdzi Andrzej Piech, zastępca dyrektora ds. handlowych Zakładu Przewozy Regionalne PKP we Wrocławiu. - Skoro uczelnie przewidywały, że w październiku będzie taki problem, powinny zgłosić to wcześniej warszawskiej centrali naszej spółki. Z dnia na dzień trudno zmienić przepisy, które mówią jasno, że podstawą do zniżki jest aktualna legitymacja - dodaje.

Student, który kupi ulgowy bilet na pociąg i nie ma przy sobie legitymacji, przy kontroli otrzyma wezwanie do zapłaty. Ma dwa tygodnie na jej uregulowanie. Jeśli w tym czasie pojawi się z dokumentem, nie zapłaci za cały bilet, ale i tak będzie musiał wysupłać 12 zł na tzw. opłatę manipulacyjną.
Dlatego studenci, którym nie wydano legitymacji, muszą nadal kupować bilety na przejazd PKP bez zniżki.

Wszystko przez awarię serwera


Część wrocławskich studentów nie ma jeszcze legitymacji, bo produkująca je instytucja miała we wrześniu kilkudniową, poważną awarię serwera. Elektroniczne legitymacje dla całego miasta drukuje Centrum Personalizacji Politechniki Wrocławskiej. Jego pracownicy obiecują, że zaległości w przygotowaniu dokumentów nadrobią w ciągu kilku dni.

Małgorzata Kaczmar, Jerzy Wójcik
-
POLSKA Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.