Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15178 miejsce

Wrocławscy studenci wymieniają swoje legitymacje

Wrocławscy studenci odbierają nowe, elektroniczne legitymacje, które docelowo zastąpią kartę biblioteczną i bilet miesięczny. Stare dokumenty tracą ważność 31 grudnia 2007.

Tył nowej, elektronicznej legitymacji studenckiej / Fot. Tomasz SierpińskiWymiana większości papierowych legitymacji jest konieczna, ponieważ zawierają one zapis o ulgach na przejazdy komunikacją zbiorową, niezgodny z obowiązującymi przepisami. Od 1 stycznia 2008 roku obowiązywać będą dwa wzory legitymacji studenckich – papierowe i elektroniczne. Wszystkie powinny zawierać zapis:

„Poświadcza uprawnienia (legitymacja studencka – przyp. red.) do 50% ulgi przy przejazdach środkami komunikacji miejskiej, a także uprawnia do korzystania – do ukończenia 26. roku życia – z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego autobusowego i kolejowego na podstawie odrębnych przepisów.”

Wrocławskie uczelnie wykorzystały moment wymiany legitymacji, jako moment do wprowadzenia jednolitych dokumentów elektronicznych. Nowa, plastikowa legitymacja kosztuje 17 zł. Docelowo ma zastąpić m.in. karty biblioteczne. Za jej pomocą, student będzie mógł dokonywać również mikropłatności, np. za przejazdy komunikacją miejską. Karta wyposażona jest w elektroniczny chip zawierający m.in. informacje o wydziale, kierunku studiów czy adresie uczelni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Hmm, nic dziwnego, są okropne!!! Cieszę się, że dostałam nową starą legitymację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale za to mniej za nie zaplacilyscie :) W calej tej wymianie chodzi glownie o zapis o ulgach. Swoja droga to ciekawe, ze nie spotkalem jeszcze studenta, ktoremu podobalyby sie nowe, elektroniczne legitki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tez dostalam nowa legitymacje w starej oprawie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Legitymacje są brzydkie. A niektórzy, np. mój instytut, dostają nowe legitymacje, ale w starej formie książeczkowej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wymieniamy, wymieniamy. Choć zastanawiam się, kto jest autorem tak "fantastycznego" wzoru nowej legitymacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.