Facebook Google+ Twitter

Wrocławska fabryka Whirlpoola zwolni prawie 400 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-13 11:58

Zarząd wrocławskiego Whirlpoola doszedł do porozumienia z załogą w sprawie zwolnień grupowych w fabryce. Większość pracowników odeszła z firmy dobrowolnie, a w zamian dostali wysokie odprawy. Tylko kilkadziesiąt osób otrzymało wypowiedzenia z pracy.

Z powodu kryzysu koncern zwolnił we wrocławskiej fabryce 395 osób. Jedna trzecia to pracownicy z uprawnieniami do świadczeń przedemerytalnych. Do końca lutego zwolnieni mogą korzystać ze wsparcia Biura Adaptacji Zawodowej, działającego w biurowcu zakładu. Zwalniani otrzymują tam pomoc prawną oraz oferty nowej pracy.

Amerykański koncern zdecydował się na zwolnienia z powodu spadku liczby kontraktów. W tej chwili Whirlpool ma najwięcej zamówień na kuchenki. Czeka na wiosenne ożywienie na rynku chłodziarek. W tutejszej fabryce przygotowuje nowe modele, by walczyć z konkurencją.

Whirlpool jest obecny we Wrocławiu od 2002 roku - wtedy firma przejęła wrocławski Polar, producenta sprzętu gospodarstwa domowego. Wrocławskie centrum produkcyjne Whirlpool skupia trzy fabryki: chłodnictwa, zmywarek i kuchenek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.