Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28530 miejsce

Wrocławska fontanna multimedialna, efektowna i niezorganizowana

Fontanna multimedialna, cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Na wieczorne pokazy, przybywają tysiące widzów. Pokaz, jak każda masowa impreza, wymaga przemyślanej organizacji. Jak od tej strony wygląda największe widowisko multimedialne...?

W miniony weekend, fontanna zaprezentowała swój trzeci pokaz. Tym razem, w prezentacji wykorzystano typowo wrocławskie motywy, zdjęcia i piosenki. / Fot. Jarosław JakubczakW miniony weekend, fontanna zaprezentowała swój trzeci pokaz. Tym razem, w prezentacji wykorzystano typowo wrocławskie motywy, zdjęcia i piosenki. Sam spektakl się podobał i robił wrażenie. Gorzej było z organizacją. Ochrona, która jak twierdzi, mówi do tłumu głosem organizatora, czyli UM we Wrocławiu i Zarządu Inwestycji Miejskich, wyraźnie sobie nie radziła.

Pergola, wokół której odbywa się pokaz, jest okrągła, ale widowisko najlepiej oglądać jest z przodu od strony Hali Stulecia. To najbardziej atrakcyjne miejsce, nic więc dziwnego, że najbardziej oblegane. Dużą popularnością cieszą się schody przy budynku Hali Stulecia, oraz teren przed samą Pergolą. Pośrodku, przy zbiorniku wodnym, rozstawiony jest namiot, w którym znajduje się część urządzeń technicznych związanych z widowiskiem. Przy namiocie ustawiono kilka ławek „dla wybranych” i wszystko ogrodzono biało-czerwoną taśmą. Służba ochrony pilnie strzeże, aby nikt ze „zwykłych” ludzi, nie przekroczył taśmy. To wszystko, o co w tym miejscu zadbał organizator.

Aby znaleźć dobre miejsce do obejrzenia pokazu, warto przyjść nieco wcześniej. Tak też uczyniło sporo widzów podczas niedzielnego pokazu. Kilka starszych osób, wzięło ze sobą nawet rozkładane krzesełka, aby wygodnie rozkoszować się urokami widowiska. Foto i wideo-amatorzy, rozłożyli statywy. Według zaleceń ochrony, zajęli miejsca po lewej lub prawej stronie namiotu technicznego. Usiedli przy samym zbiorniku wodnym i cierpliwie czekali na pokaz, z niepokojem spoglądając na coraz bardziej chmurzące się niebo.

Do pokazu coraz bliżej, deszcz na szczęście jeszcze nie pada. Tłum jest już bardzo gęsty, ale każdy stoi tak, aby widzieć jak najwięcej. Tato wziął dziecko na barana, wszyscy się jakoś zorganizowali, słońce schowało już się za horyzont. Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć oczekiwany pokaz.

Nagle przez tłum przedzierają się dodatkowe siły ochrony. NajwiększyOrganizatorzy, jak twierdzą, dopiero uczą się obsługi nowej fontanny. Niestety- sprawiają wrażenie, jakby uczyli się również organizacji takich imprez. Podczas niedzielnej imprezy panował chaos, z którym nie radziły sobie służby ochrony. / Fot. Jarosław Jakubczak i starający się wyglądać jak najbardziej groźnie pracownik ochrony, zaczyna przeganiać tłum do tyłu. Twierdzi, że pokaz się nie rozpocznie, dopóki wszyscy nie cofną się około 10 metrów do tyłu, za krawężnik. Na pytanie oburzonych tym postanowieniem widzów, pracownicy ochrony argumentują swoje żądania tłumaczeniem: - Tutaj jest teren zielony i nie wolno stać w tym miejscu. Nie zauważają małego drobiazgu - trawy w miejscu gdzie stoi tłum, po prostu nie ma…

Bełkotliwe argumenty ochrony zostają po chwili obalone przez głos słyszany z głośników. Tym razem, organizator prosi o opuszczenie terenu przyległego bezpośrednio do zbiornika wodnego, argumentując to tym, że jest to… „korytarz techniczny”. Tajemnica zagadkowego korytarza zostaje po kilku minutach wyjaśniona. W miejscu, z którego ochrona przegoniła ludzi, pojawił się… pan z kamerą, który wyłonił się ze strefy „dla wybranych”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Nie wiecie że malkontenctwo jest zaraźliwe ?" Pięknie powiedziane. Wszystkie pańskie posty wypełnione są narzekaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fatalne jest wybranie miejsca dla fontanny.
park to siedlisko ptaków w pobliskim zoo żyje wiele zwierząt dla których nocne wystrzały są przerażające.
Ciekawe przy którym pokazie fontanny patki sie wyniosą z Parku Szczytnickiego ?
osoby które zaparkowały legalnie z dala od fontanny i t kilak minut chciały przejść pieszo lub dojechać rowerem miały problem bo sciezki rowerowe jak i chodniki wraz z trawnikami były zastawione autami.
To porażka aby dziesiątki ochroniarzy pilnowało stawu z woda o głębokości 40 cm a jeden patrol SM udawał że pracuje.
Panowie policjanci nawet nie udawali bo na alejce miedzy halą a pergolą siedzieli w radiowozie.
Pewnie czekali aż coś się stanie aby wykazać swoją niezbędność . przy takich pokazach ulica Mickiewicza powinna być zamykana albo zamieniana na jednokierunkową. Wystarczyłyby dwa radiowozy jedne na początku a drugi 2 km dalej na końcu już około 1000 aut mogłoby na ulicy zaparkować pozwalając pieszym korzystać z chodnika.
Taki bałagan jest przy każdej imprezie w hali. Dziwi to bo kiedyś policja potrafiła sobie z problemem radzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podczas pierwszego, premierowego pokazu, petardy zamiast strzelać w niebo, eksplodowały w tłum, raniąc kilka osób. Organizator nie zadbał wówczas o zabezpieczenie medyczne imprezy i do wypadku trzeba było wzywać karetkę pogotowia, która jechała z oddalonej od miejsca imprezy stacji pogotowia" - A miało być przyjemnie. I po to ludzie poszli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W odpowiedzi oczywiście na wypowiedź Remigiusza apropo Ojro ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ochrona na takich imprezach po angielsku tylko - taxi... bez obrazy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

może i niezorganizowana, ale przepiękna na pewno można ją nazwać polską FONT MAGICA:).....Katalończycy się nie obrażą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnie organizacja w naszym kraju szwankuje.

Mam nadzieję, że na Euro 2012 wszyscy ochroniarze itp będą już doszkoleni i nie będzie z tym problemu, szkoda byłaby wielka...

Co do ochrony to często zachowują się poniżej krytyki;/ tyle w temacie

Jest to poważny problem dlatego 5/5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po drugiej stronie odry jest kampus Politechniki z dwoma parkingami(otwartymi i darmowymi), nic nie stoi na przeszkodzie, by zaparkować tam auto i na pergole udać się pieszo. Zajmuje to spacerkiem około 7 min.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.