Facebook Google+ Twitter

WROCŁAWSKA ROZGRZEWKA PRZED WINGS FOR LIFE WORLD RUN

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-26 21:54

CZAS NA ROZGRZEWKĘ PRZED ŚWIATOWYM BIEGIEM! WARSZTATY BIEGOWE PRZED WINGS FOR LIFE WORLD RUNJuż 30 marca o godzinie 10:00 w okolicy Wrocławskiej Fontanny położonej przy Hali Stulecia we Wrocławiu, odbędą się warsztaty poświęcone bieganiu. Zajęcia praktyczne poprowadzi przyjaciel akcji biegowej Wings for Life World Run oraz redaktor naczelny magazynu Runner's World – Marek Dudziński. W trakcie trwania warsztatów, uczestnikom zostanie przybliżony format biegu Wings for Life World Run, który 4 maja odbędzie się jednocześnie w 40 miastach na świecie, w tym w Polsce w Poznaniu. Uczestnicy będą mieli również okazję spróbowania swoich sił w biegu testowym, by móc sprawdzić swoją gotowość przed majowym wydarzeniem.

Warsztaty będą podzielone na dwie część – teoretyczną oraz praktyczną. W pierwszej części zostanie przedstawiony format biegu Wings for Life World Run oraz odbędzie się krótki test z wiedzy o biegu. Dla osób, które najlepiej rozwiążą test przewidziane są nagrody od firmy New Balance. W drugiej części odbędzie się próbny bieg, którego dystans wyznaczy czas – 30 minut. Każdy biegacz będzie miał okazję sprawdzić jaki dystans jest w stanie przebiec w limitowanym czasie.

WARSZTATY
MIEJSCE: Wrocławska Fontanna przy Hali Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1
DATA: 30 marca, godzina 10:00
Wstęp wolny.


***

WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w blisko 40 miejscach na świecie. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz.: 10:00 czasu UTC. W Polsce będzie wówczas godzina 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa biegu wyruszy z Poznania. Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem rywalizacji jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski - medalista paraolimpijski, Piotr Kędzia – wielokrotny medalista i olimpijczyk oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.


Więcej informacji o biegu na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com

(Dawid Molek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.