Facebook Google+ Twitter

Wrocławska Wyspa Słodowa w blasku gwiazd polskiego rocka

Dzisiaj o godzinie 15 rozpoczęła się rockowa „Majówka na Wyspie Słodowej” we Wrocławiu. Jutro i pojutrze również będzie rockowo. Koncerty odbędą się na Polach Marsowych.

panorama / Fot. Piotr Raszewski Zgodnie z zapowiedzią na scenie wystąpiły:

Kult, Hey, Coma, Happysad i Lao Che. Było muzycznie, rockowo, bezpiecznie i bez większych potknięć. Wytykanie tych ostatnich pozostawiam innym, a sam opowiem o wrażeniach z koncertów.

Coma / Fot. Piotr RaszewskiWielkie „spędy” rockowe charakteryzuje: kurz, hałas i przeraźliwy tłok. Podobnie było i tym razem. Fani rocka przemieszczali się między sceną, małą gastronomią i... toaletami.

Hey - telebim / Fot. Piotr Raszewski

Zespoły występujące na scenie nie zawiodły, a każdy nowy utwór dawały powód do radości. W tłumie przeważnie młodych ludzi, widziałem również ojców z trzymanymi na „barana” synami i radosne mamy. Zupełnie obce sobie osoby w sposób nagły i tajemniczo – muzyczno – "hey-owy", pałały do siebie wiosenną miłością.

hey - koncert / Fot. Piotr Raszewski

Wspomniany maraton koncertowy zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych "Nasze Miasto Wrocław". Rzadko wspomina się przy relacjach z koncertów o ludziach, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie imprezy. "Nasze Miasto Wrocław" działające od 1997 roku zdecydowanie nie zmarnowało czasu. Występujące zespoły i ich wizualizacja na telebimie, nagłośnienie, scena, zaplecze gastronomiczne czy wreszcie ratownictwo medyczne i ochrona działały bez zarzutu.

Hey - publicznośc / Fot. Piotr Raszewski

Osoby, które nie mogły dzisiaj uczestniczyć w koncercie na Wyspie Słodowej informuje, że jutro o godzinie 15 na Polach Marsowych we Wrocławiu odbędzie się kolejna impreza plenerowa „Majówka z Piastem” na której wystąpią: Myslowitz, Paprika Korps, Vavamuffin, Strachy Na Lachy. Dodatkowo pojutrze a więc 5 maja w tym samy miejscu zagrają: Dżem, Ira i Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. Wstęp 10 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hmm, to może ja powiem o minusach - koncertu;) Wspomniana mała gastronomia i toalety, które można jednym słowem określić mianem koszmaru. Ledwie kilka Toi Toi na tak dużą ilosć ludzi, to stanowczo za mało. Pod toaletami było w pewnym momencie tak tłoczno jak pod sceną. Osoby stojące w kolejce do każdego z nich, musiały ścierać się z osobami wpychającymi się bez odstania... że się tak wyrażę. Osobiści przynajmniej pół godziny poświęciłęm na to. Jeśli o małą gastronomie idzie, to podobnie jak z toaletami - kilometrowe kolejki i długie stanie plus osoby wpychające się. Największe rzecz jasna były kolejki po piwo. Część ludzi rezygnowała z zakupu i wychodziła z wyspy udajac się do najbliższego sklepu, aby tam taniej i szybciej zakupić odpowiedni trunek a następnie przemycić go na treren koncertu, co w znacznej mierze się udawało.
Ogólnie jednak koncert pomimo powyższych zastrzerzen mi się podobał. Zwłaszcza ze względu na miejsce. Ostatni raz na wyspie na koncercie byłęm ładnych pare lat temu i przypomniał mi się nieco klimat starych dobrych czasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus, ale strasznie się ten materiał rozjechał w dół

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.