Facebook Google+ Twitter

Wrocławski Dworzec PKP po remoncie straszy dalej pustkami

Dworzec Główny we Wrocławiu udostępniono do użytku w czerwcu 2012 roku, po generalnym remoncie za 361 mln zł. Jest imponujący i na pierwszy rzut oka podoba się wszystkim ale żałośnie świeci pustką i nie robi wrażenia dworca europejskiego.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Widok od strony ul. Peronowej, gdzie znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Szkoda tylko, że nie pomyślano o zadaszeniu ławek, od deszczu a latem od słońca. Fot.Isabella Degen
Widok od strony ul. Peronowej, gdzie znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Szkoda tylko, że nie pomyślano o zadaszeniu ławek, od deszczu a latem od słońca. Fot.Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Na temat nieudolnego zarządzania wrocławskim dworcem można poczytać dużo na Wrocław moje miasto.
To już 8 miesięcy od otwarcia po remoncie ... i nic sie nie dzieje.

Na dworcu we Frankfurcie nad Menem są całonocne bary, McDonald, kioski, sklepy itd. nawet punkt opieki i pomocy dla niepełnosprawnych obsługiwany przez wolontariuszy.
Nikt też bocznych drzwi dworca na noc nie zamyka ... co przyprawiło mnie o szok.
Nadmieniam iż zdjęcia robione były w sobotę 9.02 około godz. 14 .... pusto wszędzie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet najpiękniejszy dworzec, jak jest pusty, bez punktów usługowych to sprawia przygnębiające wrażenie. W Europie, a zwłaszcza w Niemczech dworce większych miast to również galerie handlowe z gastronomią i usługami. Latem, podczas podróży koleją, spędzam na nich sporo czasu. Księgarnie, kwiaciarnie, punkty informacji turystycznej(!), sklepy z pamiątkami, małe markety, drogerie, nie wspominając o sieciowych kawiarniach, restauracjach i barach szybkiej obsługi.

A do tego często imponująca architektura (jak ta w Lipsku, o której wspomniał pan Polak, rzeczywiście, tam zwiedzanie zaczyna się od dworca). Tego jednakże wrocławskiemu dworcu nie brakuje, więc pozostaje mieć nadzieję, że również zapełni puste przestrzenie handlowe odpowiednią ofertą.

Nie dziwię się pani Degen, kontrast do niemieckich dworców musiał być porażający.

Przy okazji, byli Państwo w nocy na Dworcu Głównym w Berlinie? Tam dopiero jest nuda, tylko McDonald otwarty. Dla tych, którzy z jakiegoś powodu muszą poczekać parę godzin w nocy na ranny pociąg, polecam Ostbahnhof (Dworzec Wschodni). A dlaczego, trzeba się przekonać samemu :)

A na dworcu we Wrocławiu nie raz się spało, ale teraz pewnie policja przegania, albo co chwila sprawdza bilety. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Pan Polak przeczyta opisy zdjęć .... ?
Tu nie idzie o piękność dworca tylko o jego funkcjonalność. A to są dwie rózne sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Isabella Degen. Pewnie bardzo mało jeździsz pociągami po Europie. Pierwszy raz takiego typu dworzec kolejowy zobaczyłem w Lipsku. Jednak ten we Wrocławiu jest piękniejszy. To jes właśnie ewenement w Europe . Pociągi dojeżdżają do dworca i nawracają, przeważnie są w Europie przelotowe.
Teraz ten we Wrocławiu to jest w dosłownym znaczeniu perła w koronie. Warto napisać ró2wniez o tym co skrywa ten dworzec pod sobą. Zapewniam warto. Szczecin ma inny tym dworca ale podziemia ma rownież fascynujące.


roman koźmiński 18 luty 2013 r. 22:30. Napisał krótko i wyraziście. To mi imponuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje wyroznienia z ramienia redakcji W24, za powyzszy material.
Z dworcami kojarza sie pierwsze lub ostatnie wspomnienia o miejscach, ktore zwiedzamy, odkrywamy po raz pierwszy oraz te, do ktorych chcemy czesto powracac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2013 21:31

Smutne ale prawdziwe, zbyt długa trwa reanimacja dworca i żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dworzec bardzo piękny ale jak nie tętni życiem to jakby go nie było .
Brak handlu , kawiarni ,kina pewnie ma swoją przyczynę ....zaporowe ceny wynajmu lokali ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wrocławski dworzec odzyskał piękno zewnętrzne ale stracił swojego ducha , chyba będzie trudno powrócić do atmosfery sprzed lat . może latem jak zwiększy się ruch turystyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam we Wrocławiu w maju. Remont mnie odstraszył od przebywania na dworcu. Zdjęcia dokumentują wspaniały efekt prac. Myślę, że dworzec się zaludni:) Nie wiadomo tylko kiedy...
W Krakowie również zamykają dworzec o 23:00. Schody nie działają, podobnie jak we Wrocławiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, kino na wrocławskim dworcu to była legenda :) I pita albo kebab, po który wyskakiwało się podczas długiej przerwy (30 minut) z pociągu relacji Zielona Góra - Kraków (albo jeszcze wcześniej Berlin-Kraków).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.