Facebook Google+ Twitter

Wrocławski krasnal odwiedzi Azję

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2008-06-26 10:29

Grupa wrocławskich studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej rusza w daleką podróż do Azji.

Krasnal  / Fot. "Gazeta Wrocławska"Chcą przez Moskwę i Pekin dotrzeć do Władywostoku. Mają przy tym nietypowy pomysł na promocję idei życzliwości i naszego miasta. W drogę zabierają ze sobą krasnala Życzliwka, którego będą fotografować w różnych miejscach na trasie wyprawy.

O Życzliwku było ostatnio głośno w listopadzie ubiegłego roku podczas obchodów Dnia Życzliwości w naszym mieście. Teraz mierzący 80 cm karzełek ma towarzyszyć naszym podróżnikom i wcielić się w rolę ambasadora życzliwości na świecie.

Pomysłodawcą wyprawy jest Maciej Olbert, student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Twierdzi, że zainspirowały go słowa Zbigniewa Herberta: "Jeżeli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa?". Zdecydowała fascynacja kulturą Rosji i Chin.

- Wiemy, że warto realizować swoje cele i marzenia - mówi Maciej. - Podejmując wyzwania, stajemy się silniejsi, mądrzejsi i zdobywamy niezwykle cenne doświadczenia. To dla nas szczególnie ważne. Życzymy też sobie i innym podróżnikom, aby spotykali na swojej drodze życia tylko życzliwych ludzi - dodaje.

Studenci całą, liczącą 33 tysiące kilometrów, trasę pokonają pociągiem. Dzięki temu, że nawiązali kontakt z Hospitality Club, zaprzyjaźnieni ludzie pomogą im za granicą znaleźć tanie noclegi i pokażą swoje miasta.
Wyprawa życzliwości rusza już w najbliższą sobotę z Dworca Głównego PKP. Cały czas położenie podróżników i towarzyszącego im krasnala będzie można śledzić na stronie internetowej: www.wyprawazyczliwosci.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.