Facebook Google+ Twitter

Wrocławski listopad pod znakiem gitary

  • Tomasz J
  • Data dodania: 2009-11-05 12:47

Niespełna trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia corocznego święta gitary we Wrocławiu. Choć gwiazd tradycyjnie nie zabraknie, warto także (a może przede wszystkim) zwrócić uwagę na mniej znane nazwiska.

Al di Meola / Fot. Materiały organizatoraRozpocznie się jak u Hitchcocka - gitarowym trzęsieniem ziemi. Na inaugurację wrocławskiego festiwalu zagra bowiem sam Al di Meola, bez wątpienia jeden z najwybitniejszych współczesnych gitarzystów. Amerykanin wystąpi 21 listopada w Wytwórni Filmów Fabularnych z towarzyszeniem swojej formacji World Sinfonia, którą tworzą muzycy m.in. z Węgier, czy Kuby. Koncert bez wątpienia zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce.

Cóż dalej? Ha, na pewno frapująco. Organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe festiwal (to już dwunasta edycja!) od lat słynie z prezentowania polskiej publiczności muzyków szerzej nad Wisłą nieznanych, za to zdecydowanie godnych uwagi, co czyni śledzenie koncertów swoistym odkrywaniem i poszerzaniem muzycznych horyzontów.

Odkrywanie muzycznych światów


W tym roku szczególnie ostrzę sobie zęby na występ duetu Carsten Linck & Carsten Grøndahl
- gitarzystów grających na jedenastostrunowych gitarach altowych, dedykowanych i skonstruowanych przez szwedzkiego mistrza lutnictwa, Georga Bolina. Duet wykonuje muzykę przekrojową (w repertuarze gitarzyści mają zarówno formy barokowe, czy renesansowe, jak i utwory współczesne), zaś specyfika stosowanego instrumentu przydaje jej niepowtarzalnego charakteru. Na pewno warto sprawdzić.

Nie mniej interesująco zapowiada się koncert muzyków brazylijskich. Ulisses Rocha i Teco Cardoso
przy pomocy gitary oraz fletu zabiorą nas w muzyczną podróż do Ameryki Południowej. Z kolei w świat muzyki barokowej i klasycystycznej przeniesiemy się podczas występu włoskiego duetu Duo Debs-Fruscella, wykonującego muzykę na gitarę i fortepian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.