Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

684 miejsce

Wrocławski Park Wodny wreszcie zostanie otwarty

O budowie aquaparku we Wrocławiu mówiło się już od wielu lat, a koncepcje co do jego wyglądu i wielkości ciągle ulegały zmianom. W końcu udało się dokończyć inwestycję, ale datę otwarcia przesuwano. Dzisiaj poznaliśmy datę otwarcia obiektu.

Basen solankowy, zjeżdżalnie. / Fot. Wroclawski Park WodnyWrocławski aquapark był chyba najbardziej oczekiwaną inwestycją na terenie miasta. Miało być o nim głośno w całej Polsce - i było, niestety nie z powodu otwarcia, ale z powodu problemów podczas realizacji tej inwestycji. W 2005 r. powstała spółka Wrocławski Park Wodny S.A., która miała zająć się budową wrocławskiego aquaparku. W jej skład weszło Miasto Wrocław oraz niemiecka firma InterSPA, która w zamian za część dochodów miała wyłożyć fundusze, zaprojektować obiekt, zająć się budową oraz zarządzaniem aquaparkiem przez najbliższe 28 lat. Ukończenie budowy aquaparku miało nastąpić jesienią 2006 roku. W czerwcu 2007 r. Miasto Wrocław zerwało umowę o współpracy z powodu opóźnień w oddaniu aquaparku do użytku. Planowanych terminów otwarcia wrocławskiegoPanorama głównej hali rekreacyjnej. / Fot. Wroclawski Park Wodny Parku Wodnego było kilka: m.in. 6 grudnia 2006 r. oraz 1 czerwca 2007 r., jednak za każdym razem coś stawało na drodze, a termin był przesuwany o kilka miesięcy. Dziś już wiemy, że park otrzymał wszelkie wymagane zezwolenia, a jego otwarcie nastąpi już 16 lutego. Wiadomo jednak, że wcześniej, bo już dniach 11-14 lutego za darmo będą mogły się tu wykąpać dzieci. Organizacją grup dzieci, które jako pierwsze skorzystają z obiektu zajmie się Urząd Miejski Wrocławia.

Basen dziecięcy. / Fot. Wroclawski Park WodnyLeniwa rzeka. / Fot. Wroclawski Park WodnyWrocławski wodny raj powstał na powierzchni 18 300 metrów kwadratowych nakładem kwoty ponad 140 milionów złotych. Do tego najprawdopodobniej zostanie doliczone odszkodowanie za zerwanie umowy przez miasto. Na kompleks aquaparku składa się m.in.: 25 metrowy basen sportowy, strefa rekreacyjna, w której skład, oprócz sześciu zjeżdżalni, wchodzą również "leniwa rzeka", baseny solankowe, baseny rekreacyjne, jacuzzi oraz specjalna strefa dla dzieci. Oprócz strefy rekreacyjnej znajduje się tu również strefa wellness, dostępne od 18 roku życia przeróżne sauny, łaźnie, solaria, punkty gastronomiczne, a nawet strefa fitness, której otwarcie planowane jest dopiero w marcu.

25 metrowy Basen sportowy - tu najprawdopodobniej będzie odbywać się większość zawodów które dotychczas odbywały się na innych wrocławskich basenach. / Fot. Wroclawski Park WodnyRodziny z dziećmi też coś dla siebie znajdą - Rodzinna zjeżdżalnia oraz basen z falami. / Fot. Wroclawski Park WodnyW tej całej beczce miodu łyżką dziegciu mogą być jednak ceny - we Wrocławskim Parku Wodnym w dni powszednie wykąpiemy się już za 15 zł za godzinę (13 zł bilet ulgowy), natomiast całodniowy karnet będzie kosztował 63 zł od osoby. Trzyosobowa rodzina wyda 36 zł za godzinę, lub 132 zł za cały dzień pobytu. W sobotę i niedzielę bilet normalny będzie droższy o 3, ulgowy o złotówkę, całodniowy o 4 zł, natomiast rodzina zostawi w kasie 9 zł więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Ossad - cicho siedź bo jeszcze zamkną aquapark do wyjasnienia i znow przesunie sie termin jego otwarcia:P
Mariko - to ja jestem posiadaczem eosa 5d? zawsze mi się wydawało, że kupiłem 350d ;]
Uważniej czytaj podpisy pod zdjęciami oraz komentarze - przecież wyraźnie napisałem, że niestety się spóźniłem o jeden dzień i nie byłem na konferencji prasowej i wycieczce toteż zdjęcia są od inwestora/organizatora/wlasciciela parku wodnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowne zdjęcia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

niektórzy twierdzą, że nad leniwą rzeką rośnie gandzia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenom nie ma się co dziwić, w końcu za darmo tego nie wybudowano. Z tego co pamiętam, w innych państwach - np. w Danii - ceny w takich aquaparkach są równie wysokie. Ale dobrze przynajmniej, że projekt zrealizowano, bo z podobnymi sprawami to różnie w Polsce już bywało i większość pozostawała tylko na papierze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

panczo.. czego tu zazdrościć? 15zł/h? :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcialem Cie Tomku w żadnym wypadku urazić -to tylko perfidny/złośliwy/szyderczy żart łudząco podobny do zwykłego trollowania :P
Wiesz, wszystko sie może zdarzyć a niektórym (np mi) zdarza sie chodzic po mieście "po swojemu" jak mi wygodnie wiec szanse sa wieksze.
Najbardziej jednak boli mnie to że o konferencji prasowej i prawdopodobnym zwiedzaniu która była 6.02.08 dowiedziałem się w dniu 7 lutego w godzinach wieczornych od czlowieka z dzialu marketingu czy jakos tak, od niego też dostalem cennik, spis atrakcji oraz zdjęcia - reszte wyssałem z palca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Spinoza - wiesz, do otwarcia to jeszcze tydzień i zawsze możesz wpaść np pod autobus :P
(czego oczywiście bym ci nigdy nie życzył)"

O rany, Patryk. Cóż za brutalna szczerość ;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

BartekG - za zdjęcia to nie mi plusa bo zdjęcia nie moje tylko otrzymane w materialach dla prasy...
Spinoza - wiesz, do otwarcia to jeszcze tydzień i zawsze możesz wpaść np pod autobus :P
(czego oczywiście bym ci nigdy nie życzył)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł dobry, więc plus, ale jestem przerażona ceną biletów :P Już nie będę burzyć się o brak aquaparku w Poznaniu, lepiej wykąpać się na pływalni pod miastem, równie atrakcyjnym i wieeeele tańszym :)
Miłego pluskania =D

Komentarz został ukrytyrozwiń

no niezły basenik :)) zazdroszczę:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.