Facebook Google+ Twitter

Wrocławski PPA: Awangarda i rewolucja

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-03-18 15:18

W sobotę we Wrocławiu rusza 31. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Impreza potrwa dziewięć dni.

Występ damy punk kabaretu, kompozycje muzy Andy'ego Warhola w wykonaniu gwiazd czy 24-godzinny monodram. Tak zapowiada się 31. Przegląd Piosenki Aktorskiej, który startuje w sobotę we Wrocławiu.

W ciągu dziewięciu dni na pięciu scenach wystąpi kilkuset artystów. Warto przygotować się na sporą porcję awangardy, zakończoną... sporą rewolucją. Oto punkty programu, których ominąć nie wypada.

"Life Along The Borderline" A Tribute To Nico, czyli kompozycje nieżyjącej muzy Andy'ego Warhola w wykonaniu gwiazd światowej muzyki
Christa Päffgen, bo tak naprawdę nazywała się Nico, miałaby dziś 72 lata. Blond piękność, która przyszła na początku lat 60. do słynnej nowojorskiej Fabryki Andy'ego Warhola z wokalnymi ambicjami, mając za sobą rolę w "Dolce Vita" Felliniego, stała się inspiracją dla takich artystek, jak Patti Smith czy Lisa Gerrard z Dead Can Dance.

Najpierw była wspólna płyta z The Velvet Underground, a potem Nico nagrała sześć solowych krążków. Niskiemu głosowi typu uniseks, mrocznej avant elektronice pomieszanej z folkiem w tle towarzyszyła metamorfoza wokalistki i kompozytorki z blondynki w ubraną na czarno brunetkę. Kochanka Jimiego Morrisona i matka syna Alaina Delona całe życie walczyła z uzależnieniem
od heroiny. Zmarła dwanaście lat temu z powodu ataku serca na Ibizie.

Autor: Marta Wróbel
Czytaj więcej w serwisie: Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.