Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15001 miejsce

Wrocławski Rynek skąpany w sztuce

Już po raz trzynasty artyści z całego świata wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Ulicznej "Buskerbus 2009". Na wrocławskich ulicach wykonawcy pojawią się 26 czerwca.

Logo BuskerBus Festiwal Poland 2009 / Fot. Materiał promocyjnyBusker to człowiek, który zabawia przechodniów, zbierając pieniądze do kapelusza. To właśnie z myślą o artystach ulicznych co roku organizowany jest Festiwal "Buskerbus". Reprezentanci różnych dyscyplin: muzycy, klauni, żonglerzy, połykacze ognia, magicy, cyrkowcy, tancerze i inni, poprzez zabawę promują sztukę uliczną. Impreza jest niczym nie ograniczona, jedyną barierą dla artysty może być jego wyobraźnia, a także umiejętność nawiązania kontaktu z publicznością.

W tym roku święto wolnych artystów we Wrocławiu będzie trwało trzy dni. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Romuald Popłonyk. Festiwal jest całkowicie bezpłatny i oficjalnie odbywa się w godzinach od 16 do 22. Udział w tym wydarzeniu to szansa poznania ludzi, którzy uczestniczą w "Buskerbus" od 1997 roku. Są to wykonawcy z różnych zakątków świata m. in.: Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Francji. Impreza należy do najbardziej kolorowych i radosnych wydarzeń w Polsce. Oprawa całego wydarzenia z całą pewnością zaskoczy wszystkich widzów, którzy zechcą przyjść na wrocławski Rynek i ocenić ten jedyny w swoim rodzaju festiwal alternatywny.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronie:www.buskerbus.com
Zobacz relację z Festiwalu Sztuki Ulicznej "Buskerbus 2007" w Radio LUZ:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.