Facebook Google+ Twitter

Wrocławski stadion będzie zasłonięty murem?

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-02-16 10:05

Między budowanym stadionem na Maślicach, a przebiegającą obok autostradową obwodnicą Wrocławia mają powstać betonowe ekrany, zasłaniające widok na stadion.

Po co budować zatem taka arenę, która miała być wizytówką miasta i ją zasłaniać? Zbigniew Maćków, wrocławski architekt oraz autor rozbudowy domu handlowego Renoma uważa, że ekrany powinny być szklane.

Spójrzmy na Allianz Arenę w Monachium. Jadąc autostradą widzimy piękny obiekt sportowy, który podświetlany jest różnymi kolorami. W Niemczech nikt nie wpadł na pomysł, aby stadion zasłonić ekranami z betonu.

Obie strony: drogowcy i urzędnicy miejscy, dyskutują na ten temat od kilku tygodni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za budowę drogi, twierdzi, że może zmienić betonowe ekrany na przezroczyste. Z tym, że te drugie są droższe i trzeba za nie dopłacić 3,5 mln zł.

Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego w magistracie, przekonuje, że za tę inwestycję od początku odpowiedzialna jest tylko i wyłącznie GDDKiA i to jej obowiązkiem było o tym pomyśleć.

- Kompletnym absurdem jest stwierdzenie, że wrocławianie mają płacić za popełnione w projektowaniu błędy - uważa.

Bartłomiej Knapik, Marcin Torz

źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Betonowe domy betonowe schrony,a teraz jeszcze betonowe ekrany.Ciekawe czy panowie co projektowali pomyśleli o tym?a może jeszcze wymyślą betonowe szyby w domach mieszkalnych,jak budować to ladnie i estetycznie i żeby to miało wygląd.Szklany ekran to jest to co powinno być w tym przypadku i nie powinno być nad tym dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To taki brzydki będzie? że trzeba go schować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.