Facebook Google+ Twitter

Wrocławski stadion będzie zasłonięty murem?

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2010-02-16 10:05

Między budowanym stadionem na Maślicach, a przebiegającą obok autostradową obwodnicą Wrocławia mają powstać betonowe ekrany, zasłaniające widok na stadion.

Po co budować zatem taka arenę, która miała być wizytówką miasta i ją zasłaniać? Zbigniew Maćków, wrocławski architekt oraz autor rozbudowy domu handlowego Renoma uważa, że ekrany powinny być szklane.

Spójrzmy na Allianz Arenę w Monachium. Jadąc autostradą widzimy piękny obiekt sportowy, który podświetlany jest różnymi kolorami. W Niemczech nikt nie wpadł na pomysł, aby stadion zasłonić ekranami z betonu.

Obie strony: drogowcy i urzędnicy miejscy, dyskutują na ten temat od kilku tygodni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za budowę drogi, twierdzi, że może zmienić betonowe ekrany na przezroczyste. Z tym, że te drugie są droższe i trzeba za nie dopłacić 3,5 mln zł.

Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego w magistracie, przekonuje, że za tę inwestycję od początku odpowiedzialna jest tylko i wyłącznie GDDKiA i to jej obowiązkiem było o tym pomyśleć.

- Kompletnym absurdem jest stwierdzenie, że wrocławianie mają płacić za popełnione w projektowaniu błędy - uważa.

Bartłomiej Knapik, Marcin Torz

źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Betonowe domy betonowe schrony,a teraz jeszcze betonowe ekrany.Ciekawe czy panowie co projektowali pomyśleli o tym?a może jeszcze wymyślą betonowe szyby w domach mieszkalnych,jak budować to ladnie i estetycznie i żeby to miało wygląd.Szklany ekran to jest to co powinno być w tym przypadku i nie powinno być nad tym dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To taki brzydki będzie? że trzeba go schować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.