Facebook Google+ Twitter

Wrocławski startup stawia na fitness. Będzie rewolucja?

Reconti to nowy startup z Wrocławia, założony przez Emilię Pobiedzińską i Wojciecha Ganczarskiego – dwoje społeczników i przedsiębiorców, którzy od lat związani są z kulturą fitness&health i nowymi technologiami.

System reconti, dofinansowany przez fundusz Satus Venture, to pierwsza tego typu interaktywna platforma dla fitness, która tworzy historię pomiarów i dziennik życiowych aktywności, układa plany żywieniowe i prowadzi do ściśle wyznaczonego celu, jakim jest nie tylko kreacja odpowiedniej sylwetki, ale i profilaktyka zdrowotna (analiza wyników pozwoli na zapobieganie chorobom), a także integracja społeczności fitness.

– Naszym zadaniem jest budować świadomość, uczyć nowych technologii i przygotowywać rynek na innowacje, które będziemy włączać do naszej aplikacji – mówi Wojciech Ganczarski, współzałożyciel reconti. – W program sukcesywnie będziemy implementować wszystkie najpopularniejsze w świecie systemy trackingowe, jak chociażby RunKeeper, Fitbit czy Withings. Staramy się przyglądać im wszystkim, włącznie z projektami debiutanckimi, które dopiero pozyskują fundusze na produkcję prototypu. To nasz sposób na to, by być zawsze na czasie.

System reconti, tworzony przez zespół dietetyków, psychologów, biomechaników i trenerów sportowych, stanowi połączenie najnowszych trendów, oferując klarowny program motywacyjny dla osób korzystających z klubów fitness. Dostosowuje się on do potrzeb użytkownika uwzględniając przy tym kondycję i stan zdrowia uczestnika programu.

Twórcy podkreślają, iż program reconti będzie dostępny dla członków klubów fitness i wszystkich aktywnych chcących tworzyć swoją historię. W każdym momencie uczestnicy będą mogli poprzez Internet lub u swojego trenera personalnego sprawdzić statystyki wskazujące na postęp, otrzymać oparte na nich porady dotyczące dalszych ćwiczeń i posiłków oraz pochwalić się wynikami w sieci. Premiera programu już we wrześniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.