Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1749 miejsce

Wrocławskie ciekawostki - najwyższy naturalny punkt w mieście

Wrocław posiada wiele znanych miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów. Są również te mniej popularne, o których mało napisano w przewodnikach, a które z pewnością mogą wzbudzić zainteresowanie miłośników grodu nad Odrą.

Bez problemu znajdziemy informacje o znanych we Wrocławiu miejscach takich jak: Hala Stulecia, Iglica, Most Grunwaldzki, Panorama Racławicka, Starówka... Co jednak, jeśli zechcemy wybrać się w mniej popularne, ale ciekawe i warte odwiedzenia miejsce? Postanowiliśmy odnaleźć najwyżej położony, naturalny punkt we Wrocławiu. Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste.

Z przewodników oraz internetu dowiadujemy się, że punkt ten znajduje się w zachodniej części miasta, na terenie Lasu Mokrzańskiego. Jego wysokość bezwzględna to 148 m n.p.m. Informacji, jak dostrzec do tego punktu, jest naprawdę niewiele.

Wypełnijmy więc tę "dziurę informacyjną":

Droga od przystanku końcowego autobusu linii 137, do najwyższego naturalnego punktu we Wrocławiu. / Fot. Infografika na podstawie ortofotomapy U.M WrocławNa najwyższy naturalny punkt we Wrocławiu możemy wybrać się: pieszo, rowerem, autobusem komunikacji miejskiej lub samochodem. Jadąc od wrocławskiej dzielnicy Leśnica, z ulicy Średzkiej (zmierzając od centrum miasta), na światłach przed Hermesem skręcamy w prawo w ulicę Dolnobrzeską, która następnie przechodzi w ulicę Wińską. Kierujemy się cały czas prosto aż do końcowego przystanku autobusu linii 137 przy skrzyżowaniu z ulicami: Ostrężynową i Szpilkową. Dalszej cześci trasy nie polecamy pokonywać samochodem. Bez problemu przemierzymy ją pieszo bądź rowerem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też mam braki, nawet nie wiedziałam o istnieniu szlaku św. Jakuba. Dziękuję za informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.07.2010 18:15

Ale ja mam braki..... dlatego dziękuję za wskazówki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.