Facebook Google+ Twitter

Wrocławskie Krzyki nadal sparaliżowane komunikacyjnie

Remont jednej z głównych wrocławskich arterii trwa nadal. Jego konsekwencje na własnej skórze odczuwają mieszkańcy południowej części miasta.

Piesi muszą korzystać z innych przejść. / Fot. Radomir WitSznury samochodów w stronę centrum Wrocławia do widok powszedni dla mieszkańców Krzyków. Od kilku tygodni trwa tam remont w związku z budową nowych pasów ruchu. Efektem inwestycji ma być rozładowanie natężenia ruchu i skrócenie czasu oczekiwania na światłach. Jak na razie jest jednak odwrotnie.

Z Krzyków nie tylko trudno się wydostać. Mieszkańcy, którzy chcą dotrzeć w tę stronę Wrocławia, nie mają łatwego zadania. Zamknięta jest trasa tramwajowa z związku z remontem szyn na skrzyżowaniu ulic Powstańców i Hallera. Wszystkie tramwaje, które do tej pory zatrzymywały się na pętli Krzyki jeżdżą w stronę Grabiszynku i Oporowa. – To jest po prostu skandal, żebym ja nie mogła dostać się do swojego domu – lamentuje jedna z mieszkanek Krzyków. MPK przygotował specjalną linię 707, która wozi pasażerów na Krzyki. – Jeżdżą te autobusy, ale cały czas się spóźniają. Stoję tu od kilku minut i marznę, a miały ponoć jeździć co cztery minuty. Śmiech na sali – oburza się Marek, wrocławski student.

Linia specjalna 707. / Fot. Radomir WitWrocławska linia „17” w Kleciny również zmieniła trasę kursowania. Mieszkańcy, którzy chcą się dostać na to osiedle muszą skorzystać z linii 707, a później przesiąść się na specjalny tramwaj nr 77. Nie ukrywają, że takie rozwiązanie nie jest im na rękę. – Wymyślili sobie remont, teraz, kiedy jest tak zimno. W lecie to rozumiem, bo zawsze można na pójść na piechotę czy pojechać rowerem. A teraz, mam dość wystawania na przystankach – zauważa pan Czesław, emeryt.
Skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Hallera. / Fot. Radomir Wit
Koniec remontu ul. Powstańców Śląskich datuje się na połowę grudnia. Tramwaje mają jednak wcześniej powrócić na swoje normalne trasy. Na efekty pracy drogowców nie trzeba będzie długo czekać. Już teraz wyraźnie widać, że nowy pas na ul. Hallera rozładował korki. – Rzeczywiście teraz krócej stoję, jadąc w stronę Wiśniowej. Zobaczymy jednak, co będzie, gdy skończą się wszystkie prace. Na razie skrzyżowanie jest rozbabrane – twierdzi jeden z wrocławskich kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

wredny kierowca odjechał dziś 707 pięć sekund przed tym, jak ludzie dobiegli na przystanek od 77

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mam czasu teraz sam o tym pisać, ale ktoś powinien. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst, bandziorski remont w najgorszym możliwym momencie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.