Facebook Google+ Twitter

Wrocławskie „Muzyczne fascynacje” na Nowy Rok

Już dziś rozpoczyna się V Festiwal Noworoczny „Muzyczne Fascynacje”, Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu proponuje nam karnawał z muzyką klasyczną na wesoło. Wystąpi między innymi grupa MoCarta i Jose Torres.

Piotr Pławner - utalentowany skrzypek, laureat wielu konkursów. / Fot. H. RudowiczWrocławskie Koncerty Noworoczne poprowadzi koncertmistrz Zbigniew Szufłat, który zabierze nas w podróż po austriackich salonach, gdzie oczywiście królują walce Johana Straussa. Nie zabraknie również żywiołowej polki. W noworoczny wieczór usłyszymy jeszcze „Pięknego rozmaryna” Masseneta, utwory Moszkowskiego i Kreislera. Zapowiada się świetna zabawa z muzyką miła dla ucha i szczególnie odpowiednią na Nowy Rok. Wystąpią znakomici artyści, a wśród nich Piotr Pławner, jeden z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia. Jako stypendysta Fundacji im. H. Szerynga w Monte-Carlo studiował w klasie mistrzowskiej Igora Ozima w Bernie. Dla publiczności zagra Wrocławska Orkiestra Kameralna „Leopoldinum”. 1 stycznia odbędą się dwa koncerty – o 17:00 i 20:00, każdy będzie miał okazję spędzić ten wyjątkowy czas w Filharmonii Wrocławskiej. To dopiero początek „Muzycznych Fascynacji”.

Cantango z Berlina / Fot. Materiały prasowe Filharmonii Wrocławskiej Po dostojnych walcach przyjdzie czas na zmysłowe argentyńskie tango w wykonaniu zespołu Cantango. W jego skład wchodzą muzycy grający na bandoneonie, skrzypcach, klarnecie, fortepianie, gitarze i kontrabasie. Przedstawią nam historię argentyńskiego tanga. Cantango występuje w wielu miejscach, na estradach i salach koncertowych. W 2006 roku do zespołu dołączył klarnecista Filharmonii Berlińskiej, co najlepiej świadczy o wysokim poziomie artystycznym tej grupy. Koncert rozpocznie się 5 stycznia o godzinie 18:00.

Jeśli zmysłowe tango to i ogniste flamenco. I to w wykonaniu niezwykle utalentowanej Any Marii Amahi. Tańczyć flamenco zaczęła już w wieku 6 lat, potem jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Mając niespełna 14 lat, asystowała swojemu nauczycielowi w prowadzeniu zajęć i układaniu chorografii dla ważnych pokazów flamenco. O 1992 roku koncertuje po całym świecie. W ubiegłym roku wystąpiła przed królem Hiszpanii. 12 stycznia, o godzinie 18, będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiać umiejętności tancerki na deskach wrocławskiej filharmonii.

Z grupa MoCarta nie ma żartów, an swoich występach trzymają nas na muszce, a raczej smyczku. / Fot. Dominik Skurzak13 stycznia, dwukrotnie: o godzinie 18 i 20.30 wystąpi kwartet smyczkowy, złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Nic nie byłoby w tym wyjątkowego, gdyby nie była to grupa MoCarta. Od czasu debiutu kabaretowego na Pace w 1997 roku, Polska wzbogaciła się o kabaret muzyczny. „Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą matkę muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.” – mówią o sobie kabareciarze-klasycy. Zaprezentują nam „Cztery Struny Świata” – to następna podróż w ramach festiwalu „Muzyczne Fascynacje”.

Grupa Reelander / Fot. Materiały prasowe Filharmonii WrocławskiejKarnawał trwa, odwiedziliśmy już cesarską Austrię, Argentynę, Hiszpanię, mieliśmy polski akcent w postaci kabaretowego kwartetu. Przyszła kolej na „nasza druga ojczyznę” – Irlandię mlekiem i miodem płynącą. Jak się okazuje, wartkimi strumykami pomyka również irlandzka muzyka i taniec. We Wrocławiu wystąpią dwie grupy - "Carrantuohill" i "Reelandia". Nie trudno się domyśleć, że irlandzkie rytmy poderwą do tańca nawet najbardziej „skamieniałego” melomana. Warto skorzystać z „Muzycznych Fascynacji” i wziąć udział w tych wyjątkowych wydarzeniach muzycznych. Irlandzka muzyka zabrzmi 19 stycznia, o godzinie 18.

Na koniec, 27 stycznia, o godzinie 18, Jose Torres i jego goście zaproszą nas do tańca. Jak na karnawał przystało, pojawi się Salsa. Po tym koncercie wyjdziemy bogatsi o przeżycia muzyczne i wiedzę na temat tańca. Zapraszam serdecznie na finałowy koncert.V Festiwal Noworoczny „Muzyczne Fascynacje” wyróżnia się mnogością propozycji, ukazuje nam rozmaite oblicza muzyki. Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu nie boi się wyjść naprzeciw tego, co melomanom nie do do końca jest znane. Karnawałowa muzyka, która zabrzmi w filharmonii wywoła w nas zapewne zdziwienie, zaciekawienie i fascynację… muzyczną fascynację.


Kontakt w sprawie biletów: maciej.michalkowski@nfm.wroclaw.pl, tel.: (71) 3422459

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak, literówka, powinno być Reelandia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O! I Grupa Mozarta i taniec irlandzki, super. Ten Wrocław robi się coraz fajniejszy :)

Tylko... nie słyszałam nigdy o grupie Reelander, więc może na ostatnim zdjęciu jest po prostu... Reelandia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za Piotrka Pławnera :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.