Facebook Google+ Twitter

Wrocławskie Nagrody Muzyczne

Wrocławska Nagroda Muzyczna przyznawana jest przez dziennikarzy i krytyków muzycznych za wybitne osiągnięcia na polu kultury muzycznej. Nagrody zostaną wręczone wieczorem 30 września. Już teraz na łamach Wiadomości24.pl publikujemy listę laureatów.

 / Fot. logoKapituła Nagrody, złożona z wrocławskich dziennikarzy, obradowała w tym roku pod przewodnictwem Jerzego Pietraszka, Zastępcy Dyrektora Wydziału Kultury. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 30 września o godz. 19 w Sali Muzycznej Uniwersytetu „Oratorium Marianum”. Nagrody będzie wręczał prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Uroczystość uświetni swoim występem słynny francuski pianista Marc Laforet. W programie znajdą się utwory Fryderyka Chopina. Marc Laforet współpracował z tak znakomitymi dyrygentami, jak Stanisław Skrowaczewski, Kazimierz Kord. Występował z recitalami, m.in. w Paryżu, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Moskwie, Sankt Petersburgu, Tokio, Mediolanie, Rzymie, Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie i Londynie. Artysta ma na swoim koncie wiele nagrań płytowych, szczególnie cenione przez krytykę i publiczność są jego interpretacje Chopina i Rachmaninowa.

Laureaci Wrocławskiej Nagrody Muzycznej za sezon 2006/2007:
Paul McCreesh / Fot. Sebastian OttenbreitPaul McCreesh - Osobowość Twórcza sezonu 2006/2007 - dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.
Jacek Kaspszyk - za wybitny wkład w rozwój artystyczny Orkiestry Wrocławskiej Filharmonii im. W. Lutosławskiego.Mariusz Treliński / Fot. Sebastian Ottenbreit
Mariusz Treliński - za reżyserię "Króla Rogera", który stał się wydarzeniem sezonu 2006/7 we Wrocławiu oraz wydarzeniem Roku Szymanowskiego w Polsce.
Marta Niedźwiecka i prowadzone przez nią Stowarzyszenie Ars&Studium za zainicjowanie cyklu "Polubisz poniedziałki" oraz za kreatywność w organizowaniu "Dni Muzyki Klawesynowej" .
Płyta sezonu 2006/2007: Impresiones Argentinas, wykonawcy: Krzysztof Pełech, Jakub Bokun, Camerata Moravia.

Pomysłodawcą i inicjatorem nagród był w 2000 roku Wydział Kultury Urzędu Miejskiego. Do współpracy zaproszone zostało Towarzystwo Hofmannowskie, które włącza się co roku do przygotowań uroczystego koncertu, będącego godną oprawą wręczenia nagród.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.