Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30725 miejsce

Wrocławskie pustostany dla bezdomnych?

Agnieszka Prusak-Cybulska zaprosiła dzisiaj media na spotkanie oko w oko z wrocławskimi pustostanami. W spotkaniu uczestniczyli bezdomni od lat pukający do wrocławskiego urzędu w sprawie lokalu.

Agnieszka Prusak-Cybulska, kandydatka do Rady Miasta, pokazała przykłady miejskich pustostanów. Wg niej jest ich we Wrocławiu 2,5 tysiąca, z czego 300 jest ogrzewanych i niezagospodarowanych. Miasto nie robi nic w kierunku zagospodarowania ich i przekazania najbardziej potrzebującym.Sobotnia sześciogodzinna wycieczka po śródmiejskich kamienicach dała plony w postaci fotografii pustostanów.

 / Fot. Agnieszka Prusak-Cybulska / Fot. Ireneusz Mosiczuk Mężczyzna na zdjęciu z lewej strony (zastrzegł dane) jest inwalidą, WC ma na piętrze. W Urzędzie Miasta usłyszał, że powinien się cieszyć z takiej sytuacji. Mógłby mieć toaletę na podwórku.

Pan Józef (na zdjęciu z prawej) obecny na spotkaniu pokazał zebranym bogatą korespondencję w sprawie przydziału lokalu, który zobowiązuje się na własny koszt wyremontować wraz z zewnętrzną elewacją. Deklaruje również, jeżeli zajdzie taka konieczność, wykupienie lokalu. Starania trwają już około 10 lat, a ostatnią negatywną odpowiedź udzielono po roku oczekiwania.

Kandydatka na radną deklaruje podjęcie wszelkich niezbędnych działań mających na celu likwidację obecnego stanu rzeczy. Zapewnia walkę w interesie bezdomnych wrocławian.
 / Fot. Agnieszka Prusak-Cybulska
Bezdomni nie są w stanie dotrzeć do Prezydenta Miasta. Urzędnicy natomiast skutecznie odmawiają pomocy. Aby ułatwić prezydentowi poznanie bolączek bezdomnych,zapraszają go na spotkanie. Przygotowali nawet fotel, na którym spokojnie będzie mógł wysłuchać ich racji. / Fot. Agnieszka Prusak-Cybulska / Fot. Agnieszka Prusak-Cybulska / Fot. Agnieszka Prusak-Cybulska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Uśmiech na twarzy notabli ludzie nie mają gdzie mieszkać, a okazuje się że mieszkania czekaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz więcej ciekawych kwiatków (czyt.zasług) Ratusza wychodzi na światło dzienne. Jakże to smutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2010 19:06

Pustostany to zwykłe draństwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezależnie od tego, kto miałby zostać lokatorem tych mieszkań, jedno jest bezdyskusyjne - niegospodarność i niekompetencja wrocławskiego urzędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 26.10.2010 17:59

Dlaczego tak się dzieje?? Przeciż lepiej dać pustostan bezdomnym - mieszkanie bez gospodarza niszczeje. Ale jest i drugie dno - bezdomni też niszczą mieszkania , ( libacje alkoholowe )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety smutna prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irku,
... aż zaniemówiłam. Strasznie dużo pustostanów,
i nawet ogrzewane, niezagospodarowane.
Niech się kręci!.)) Tego życzę - ja.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidko:) czas najwyższy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że coś się zacznie teraz dziać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.