Facebook Google+ Twitter

Wrocławskie święta wartości

II wrocławska społeczna kampania okołoświąteczna trwa. Hasłem przewodnim są słowa: "W tym roku podarujmy siebie".

jeden z plakatów / Fot. Młodzieżowe Centrum Informacji i RozwojuW tym roku we Wrocławiu zawisło 10 tys. plakatów. Ich tematem są prezenty, które można podarować innym z okazji Bożego Narodzenia. Jednak nie prezenty rzeczowe, materialne, ale te najważniejsze, bezcenne – czas, nadzieja, dobre słowo, chwila rozmowy. Plakaty są równie proste jak ubiegłoroczne. Pokazują, że ważniejsze jest, co się da, a nie - jak się da.

– Życzenia i prezenty to dwa nieodłączne elementy świąt Bożego Narodzenia – mówi Łukasz Łaskawiec, koordynator Młodzieżowego Centrum Informacji i Rozwoju. – W ubiegłym roku chcieliśmy sprowokować ludzi, by ich świąteczne życzenia były szczere i głębokie, bardziej osobiste, by nie zatrzymywały się tylko na ogólnikach - szczęściu, zdrowiu i pomyślności. W tym roku zajmujemy się prezentami. Aby każdy, kto mieszka we Wrocławiu lub przez niego chociaż przejeżdża, zastanowił się, co będzie najcenniejszym, najlepszym podarunkiem od niego dla bliskich na te święta.

Organizatorzy akcji pragną również, by Wrocław stał się miastem kolęd, by wszyscy śpiewali więcej i częściej. Mają w tym pomóc małe śpiewniki, które będą rozdawane przez dzieci w białych szalikach i czapkach w czasie Wrocławskiego Betlejem, w ramach którego w sobotę, 22 grudnia, na Rynku stanie szopka z prawdziwymi zwierzętami. W niedzielę 23 grudnia, od godz. 13, będzie można przy niej (wraz z licznymi zespołami) śpiewać kolędy i obejrzeć jasełka.

jeden z plakatów / Fot. Młodzieżowe Centrum Informacji i RozwojuRównocześnie trwać będzie kwesta na rzecz pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. O godz. 16, w niedzielę świąteczne życzenia złoży wrocławianom ksiądz arcybiskup metropolita wrocławski Marian Gołębiewski. Po południu natomiast żołnierze z Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu serwować będą świąteczną kapustę z grzybami. Kolędować będzie można również w drugi dzień świąt, 26 grudnia, od godz. 13.

Jak mówią organizatorzy akcji - wszystko to po to, by przekonać ludzi, że to nie szał zakupów, wysprzątane mieszkanie, drogie prezenty, żywa choinka czy stoły uginające się od olbrzymiej ilości jedzenia są istotą świąt. Ich istotą jest drugi człowiek, bycie dla drugiego, z drugim. Dlatego właśnie w tym roku podarujmy siebie. Akcja potrwa do 15 stycznia. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.poswietujkomusswieta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fajna akcja :) Właśnie czegoś takiego mi brakowało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię takie pozytywne akcje. I lubię, gdy się o nich mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.