Facebook Google+ Twitter

Wrocławskie Targi Dobrych Książek także dla dzieci

Już 5 grudnia ruszą 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. To święto wszystkich miłośników literatury, także tych najmłodszych! Organizatorzy pamiętali o dzieciach i specjalnie dla nich przygotowali mnóstwo atrakcji.

 / Fot. materiały promocyjneW tym roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się w odrestaurowanych wnętrzach dworca Wrocław Główny (galeria na 1 piętrze) i potrwają od 5 do 8 grudnia. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych i zaprosili do grona wystawców kilkanaście wydawnictw specjalizujących się w literaturze dziecięcej m.in. Zakamarki, Dreams, Czarna Owieczka, BIS, Mind&Dream, EneDueRabe, Bajki Grajki, Media Rodzina, Kreatywne Maluchy, Tako, czy księgarnia dziecięca Pociąg do Bajeczki. Dodatkowo w specjalnie przygotowanej Sali Zabaw w baśniowej scenerii i pod fachową opieką najmłodsi będą mogli posłuchać bajek i obejrzeć przygotowane dla nich przedstawienia.
Autorzy dzieciom
Każdego roku specjalnie dla dzieci na wrocławskie targi zapraszani są autorzy najlepszych bajek. Tym razem młodzi miłośnicy książek będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z Lidią Miś, która zajmie ich swoimi wspomnieniami z dzieciństwa i opowieściami dziadka gawędziarza, przypominając jednocześnie dawne, ludowe zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Z kolei Magdalena Zarębska opowie o pracy pisarza oraz o wielkiej pasji, którą mogą być konie obecne także w jej literackim świecie. Interaktywne warsztaty wprowadzające dzieci w świat relacji międzyludzkich, postaw wobec otoczenia oraz umiejętności oceny i dostrzegania poprowadzi Michał Zawadka, autor książki „Mądrość z natury”. Swoje spotkania autorskie będą mieli także m.in. Agnieszka Tyszka – autorka powieści dla dzieci i młodzieży, czy Grzegorz Kasdepke – bajkopisarz.
Wizyta Świętego Mikołaja
6 grudnia o 14.00 Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwiedzi Święty Mikołaj, który przyjedzie na dworzec tramwajem linii „0” w asyście Mola Książkowego. Mikołaj zostanie z dziećmi do 18.00, a spotkanie z nim będzie pełne niespodzianek oraz wspólnych gier i zabaw. Wcześniej, bo o 13.30 będzie można wziąć udział w warsztatach konstruktorskich i przyłączyć się do budowy geometrycznego metra, czyli pociągu XXI wieku.
W mikołajki o 14.30 (a także w sobotę 7 grudnia, o 14.00) Tadeusz Rybicki – reżyser, aktor i literat – wcieli się w postać Coppeliusa, starego zegarmistrza w Coppelii – interaktywnej bajce na podstawie libretta baletu. - Całość inscenizacji ma formę zabawy teatralnej, w którą zaangażowani sa także mali widzowie. Dzieci naśladują zegar, instrumenty, tworzą orkiestrę, „grają” i tańczą walca, uczą się kroku pantomimicznego. Całość jest oparta na serii Bajek Baletowych, której patronuje Teatr Wielki – Opera Narodowa Polski Balet Narodowy. Ponadto zarówno 6 grudnia, jak i podczas całych targów, nie zabraknie tak lubianych przez dzieci atrakcji jak malowanie buziek, czy robienie figurek z balonów.

Edukacyjnie i kreatywnie
Wiele atrakcji dla najmłodszych, które przewidziano w tym roku w programie WTDK ma charakter edukacyjny i nawiązuje do tematów zaczerpniętych z literatury dla dzieci. Możemy także liczyć na wybór ciekawych zabaw rozbudzających kreatywność maluchów. Podczas czterech dni na dzieci czekają m.in. warsztaty detektywistyczne, eksperymenty chemiczne oraz zajęcia językowe. Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprosi na turniej historycznej gry planszowej „Piast” z roku 1904 pochodzącej ze zbiorów Ossolineum. W sobotę o 15.00 chętni będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Wrocławiu.
Na targach nie będą się nudzić również mali miłośnicy zajęć plastycznych. Mają do wyboru warsztaty kreatywne, wspólne dekorowanie specjalnie przeznaczonej do tego sali, czy robienie barwnych, piaskowych obrazków. Dzieci w wieku szkolnym, zainteresowane architekturą, z pewnością ucieszą zajęcia prowadzone przez Krzywy Komin, podczas których z prostych szablonów przygotują kartonowe kamienice czynszowe oraz poznają charakterystyczne dla nich detale architektoniczne, elementy kompozycyjne, a także podstawowe zasady urbanistyczne panujące w mieście. Młodzi artyści wezmą także udział w zajęciach tanecznych BreakDance lub warsztatach teatralnych.
Mole Książkowe i Bajarze
Już tradycyjnie podczas Targów Wrocław opanuje kilkunastu uśmiechniętych Moli Książkowych, którzy nie rozstają się ze swoimi ogromnymi księgami! Towarzyszyć im będą kolorowi Bajarze snujący bajkowe opowieści. I jednych i drugich będzie można spotkać na dworcu Wrocław Główny, gdzie będą prowadzić wesołe zabawy dla dzieci. Sympatyczni ambasadorzy czytelnictwa będą obecni również w mieście! Codziennie w dniach od 5 do 8 grudnia w godzinach 14.00-16.00 na trasie Rondo Regana – plac Jana Pawła II w tramwaju 33 plus Mole Książkowe będą przeprowadzać „kontrolę czytania” i zachęcać pasażerów do wspólnego czytania Małpy w kąpieli A. Fredry. Warto pamiętać także, że zarówno Mole Książkowe, jak i Bajarze chętnie pozują do wspólnych zdjęć, które mogą być wspaniałą pamiątką z WTDK.
Wstęp na Wrocławskie Targi Dobrych Książek, jak i wszystkie atrakcje są bezpłatne.
W Google Play: http://bit.ly/WTDKaplikacja można już pobrać bezpłatną aplikację Wrocławskich Targów Dobrych Książek na swój telefon, dzięki której program, plan stoisk i inne informacje dotyczące Targów będziemy mieć zawsze pod ręką. Więcej informacji o programie znajdziemy również na www.wpdk.pl oraz na Facebooku targów: http://bit.ly/WPDKfb

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.