Facebook Google+ Twitter

Wróżbiarstwo towarzyszy nam od zarania dziejów

Ludzie chcą poznać najbliższą, czy też bardziej odległą przyszłość, aby uniknąć niepowodzeń życiowych, zawodów miłosnych, poznać drogę do osiągnięcia sukcesu, bądź wartości majątkowych.

Poznawaniem swojej przyszłości zainteresowani są ludzie wszystkich warstw społecznych, różnych zawodów, niezależnie od wieku i szerokości geograficznej w jakiej żyją. Chcą poznać najbliższą, czy też bardziej odległą przyszłość, aby uniknąć niepowodzeń życiowych, zawodów miłosnych, poznać drogę do osiągnięcia sukcesu, bądź wartości majątkowych. To dlatego wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości było obecne w niemal wszystkich kulturach na przestrzeni dziejów.

Przyszłość przez telefon i internet

Dzisiaj niemal w każdym mieście można znaleźć przedstawicieli najbardziej popularnych form wróżbiarstwa: astrologii, tarota, wróżenia z kryształowej kuli, czytania z ręki czyli chiromancji i numerologii. A jest to jedynie mizerna próbka setek metod odczytywania przyszłości, jakie rozwinęły się przez wieki. Obecnie, aby uzyskać interesujące nas informacje dotyczące naszej przyszłości, nie musimy już wychodzić z domu. Media przekazują nam szereg instrukcji mówiących, jak zasięgnąć porad wróżki dragą telefoniczną lub internetową.

Astrologia narodzona w Babilonie

Wizjonerki mogą poszukiwać przebiegu naszych przyszłych losów w gwiazdach, posługując się astrologią. Nie należy jej mylić z astronomią, choć obie pochodzą od greckiego słowa astron (łac. astrum) czyli gwiazda. Astronomia jest dziedziną nauki zajmującą się badaniem ciał niebieskich tj. gwiazd, planet, księżyców, komet i meteorytów. Astrologia natomiast, to nieco bardziej fantazyjny fach, który próbuje wyjaśnić i zinterpretować wpływ ciał niebieskich na życie na Ziemi. Narodziła się w starożytnym Babilonie ponad 7 tysięcy lat temu. Praktykujący ja szukają na niebie znaków i powtarzających się układów, i na ich podstawie budują przepowiednie - tzw. horoskopy. Nie muszą jednak spoglądać tak daleko.

5 tysięcy lat temu w Indiach zaczęto czytać z dłoni

Wiedza o naszej przyszłości tkwi w nas samych. Tak przynajmniej twierdzą Ci, którzy zajmują się chiromancją (z gr. cheir- ręka, manteia- wróżba). Jest to skomplikowana metoda przepowiadania przyszłości i analizowania charakteru, oparta na wyglądzie oraz kształcie dłoni, ich wielkości i budowie. Została zapoczątkowana w Indiach ok. 5 tysięcy lat temu.

Znaczenie w imionach i liczbach

Istnieje jednak o wiele prostszy sposób poznania przyszłości, a mianowicie za pomocą numerologii. Jej korzenie sięgają ok. 2 tys. Lat wstecz. Numerologia pomaga ludziom odnaleźć i rozwinąć ich mocne strony i zdolności, pokonać przeszkody i wytyczyć drogę na przyszłość. Opiera się na dwóch bardzo starych pomysłach. Pierwszy, to przekonanie, że imię zawiera istotne wskazówki dotyczące charakteru i przeznaczenia osoby, która je nosi. Drugi to wypracowana przez greckiego mędrca Pitagorasa teoria, że każda z liczb od 1 do 9 ma przypisane tylko sobie właściwe znaczenie, przez co wpływa na poznanie wszystkich rzeczy. Numerolodzy połączyli obie idee i przez wieki rozwinęli wiele skomplikowanych systemów umożliwiających przedstawienie imion za pomocą liczb oraz analizę wyników. Jednym z najpowszechniejszych systemów jest odszukanie w imieniu trzech kluczowych liczb: Liczby Celu Życia, Liczby Wewnętrznej i Liczby Ekspresji Zewnętrznej oraz zinterpretowanie ich zgodnie ze zbiorem ustalonych znaczeń.


Przszłość zapisana w sekretnych symbolach

Kolejną możliwością poznania przyszłości jest wróżenie z run. Runy to znaki i symbole pochodzące z bardzo wczesnego germańskiego alfabetu. W języku duńskim słowo roun, a więc runy, oznacza „tajemnicę” albo „sekret”. Starogermańska legenda głosi, że pierwsze runy odkrył bóg Odyn, który w poszukiwaniu wiedzy przebił swój bok włócznią, po czym przez 9 dni zwisał na drzewie życia. Wiatr, poruszając jego ciałem, łamał gałązki, które spadając na ziemie, tworzyły wzory układające się w runiczny alfabet. Oczywiście dowody historyczne pokazują nam nieco inny obraz powstania run. Sugerują, że zostały wynalezione przez ludzi zamieszkujących Szwecję i Danię około 200 roku naszej ery. Najwcześniejsze germańskie runy nazywano futhark. Były to prymitywne znaki składające się z kilku prostych linii ułożonych na różne sposoby. Używano ich do pisania listów lub instrukcji oraz innych tego typu celów. W Szwecji na kamieniu Sigurd znajdują się runiczne inskrypcje upamiętniające budowę mostu. Jednak od samego początku runom przypisywano znaczenie magiczne. Wikingowie, Anglosasi oraz różne plemiona germańskie wykorzystywały je do wróżbiarstwa. Zaczynali od wyrycia runicznych symboli na kawałkach drzew owocowych. Następnie kawałki te rzucano na czysty biały materiał, a wróżbita wpatrujący się w niebo, by przywoływać boskie natchnienie, wybierał trzy z nich i interpretował ich znaczenie.

Tarot niegdyś jak brydż

Jedną z najbardziej znanych form wróżenia na świecie jest tarot. Z początku była to tylko zwyczajna talia kart do gry o uderzających, tajemniczych ilustracjach. Znane od XV wieku służyły do popularnej gry zwanej tarrochi (stąd nazwa tarot), odległego krewnego współczesnego brydża. Ubarwiające je kolorowe rysunki różnych scen i postaci, takich jak Pustelnik, Kuglarz, Wisielec, Rydwan, Kapłanka czy Wieża, sugerują, że mogły być używane również jako pomoc przy opowiadaniu różnych historii. Z wróżbiarstwem tarot po raz pierwszy skojarzony został w latach 70. XVIII wieku. W 1785 roku parający się zawodowo czytaniem z kart Jean-Baptiste Alliette, opublikował pierwszy kompletny opis przepowiadania przyszłości za pomocą kart tarota. Przygotował również specjalną talię według własnego pomysłu, w której każdej karcie odpowiadało określone znaczenie. Alliette przeszkolił w swojej metodzie ponad 150 uczniów, przyczyniając się do rozwoju kariery tarota.

Wielu ludzi czuje się zagubionych we współczesnym świecie. Żyją w pogoni za pieniędzmi i sukcesem. Niektórzy przeciwnie – każdego dnia walczą o przetrwanie i borykają się z wieczną niepewnością oraz obawą o swoją przyszłość. Wszystkim nam towarzyszy nieustanny szum informacyjny. To wszystko wpływa na ludzką psychikę, codzienne życie, dlatego wiele osób korzysta z różnych dostępnych metod, które poprawiają samopoczucie i powodują, że z większym optymizmem człowiek patrzy w przyszłość.

DP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

cóż... Zawód dziwki uważany jest przez niektórych za najstarszy zawód świata a nikt go nie pochwala... No może prócz tych, którzy tego potrzebują:D ale znowu tych pochwalają tylko dziwki:) widzicie podobieństwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak z pewnościa ale nie popiera go pismo święte

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.