Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrzesień pełen (nie tylko) filmowych premier

Redakcja
Bohaterowie filmu Karbala.
Bohaterowie filmu Karbala. materiał prasowy
Wrzesień tradycyjnie uważany za początek artystycznego sezonu przyniósł i jeszcze przyniesie wiele nowych produkcji filmowych i telewizyjnych. Warto śledzić repertuary kinowe i programy telewizyjne.

W niedzielę, 6 września 2015 roku, TVP 1 pokazała pierwszy odcinek (z trzynastu) "Dziewczyn ze Lwowa" w reżyserii Wojciecha Adamczyka; wcześniej zadebiutowały: "Skazane", "Prokurator" i "Aż po sufit!"; powróciły na mały ekran kolejne serie "Komisarza Alexa", "Ojca Mateusza" i "Przyjaciółek". Natomiast na ekrany kinowe, bez specjalnej reklamy wszedł debiut fabularny scenarzysty pamiętnego "Chrztu", Dariusza Glazera, film "Mur" z kolejną ciekawą rolą Tomasza Schuchardta.

Z kolei 11 września do kin trafi "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza, który napisał również scenariusz o grupie polskich i bułgarskich żołnierzy odpiera ataki Al-Kaidy i As-Sadry na siedzibę miejscowych władz i policji podczas wojny w Zatoce Perskiej. Wśród odtwórców głównych ról znajdujemy nazwiska Bartłomieja Topy, Antoniego Królikowskiego, Leszka Lichoty, Piotra Głowackiego, Mikołaja Roznerskiego i innych.

Tydzień później będzie miał premierę autorski (reżyseria i scenariusz) sensacyjny film Jacka Bromskiego "Anatomia zła" ze zdjęciami Michała Englerta ze znakomitą kreacją Krzysztofa Stroińskiego w roli płatnego zabójcy "Lulka", który niedługo po wyjściu z więzienia otrzymuje od oskarżającego go niegdyś prokuratora (Piotr Głowacki) propozycję likwidacji komendanta CBŚ. W filmie wystąpią także m.in. Marcin Kowalczyk ("Magik" z filmu "Jesteś Bogiem"), Michalina Olszańska, Andrzej Seweryn i Łukasz Simlat. Tego samego dnia, 18 września, premierę będzie miał też film przeznaczony głównie dla młodych widzów nakręcony przez Tomasza Szafrańskiego na motywach powieści Edmunda Niziurskiego "Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima". Do głównych ról reżyser zaangażował Tomasza Karolaka, Bogdana Kalusa i Wojciecha Mecwaldowskiego.

"Król życia" to natomiast historia czterdziestoparoletniego Edwarda (gra go Robert Więckiewicz), osobnika, jak czytamy w opisie dystrybutora zaimpregnowanego na otaczający go świat, złośliwego wobec najbliższych, który pod wpływem wypadku przewartościowuje swoje podejście do życia i ludzi. W obsadzie m.in. Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Katarzyna Dąbrowska, Jan Peszek i Rafał Zawierucha. Film Jerzego Zielińskiego, operatora, debiutującego w roli reżysera trafi na duży ekran w piątek, 25 września br.

Od tego też dnia do kin będzie się można wybrać na czarno - białą "Noc Walpurgi" Marcina Bortkiewicza, który wspólnie z Magdaleną Gauer napisał też scenariusz historii wielkiej divy operowej Nory Sedler (w tej roli znakomita Małgorzata Zajączkowska). Kolejną premierą tego dnia będzie film Marcina Dudziaka (koprodukcja polsko - francuska) zatytułowany "Wołanie". Film nakręcono na podstawie powieści Kazimierza Orłosia "Zimorodek". Prawdopodobnie tego samego dnia odbędzie się też premiera filmu "Pilecki" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego Witolda Pileckiego zagrał w tym obrazie Marcin Kwaśny. Jako Tomasz Serafiński pojawi się w nim Piotr Głowacki i będzie to czwarta (nie licząc spektaklu Teatru Tv "Rybka canero") wrześniowa premiera tego wziętego ostatnio aktora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto