Facebook Google+ Twitter

Wrześniowy trud sprzątania śmieci w gminie Czarne

Uczniowie Zespołu Szkół w Czarnem już po raz kolejny uczestniczyli w Sprzątaniu Świata. Cenna akcja uczy dzieci odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego.

Klasa III c z Zespołu Szkół w Czarnem rusza na Sprzątanie Świata / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoNie ulega wątpliwości, że akcja sprzątania najbliższych człowiekowi terenów życia i bytowania jest bardzo potrzebna. To właśnie dzieci powinny dawać przykład ekologicznych postaw, a w wielu sytuacjach nawet zawstydzać dorosłych. Nadal jesteśmy zbyt pobłażliwi na brak ekologicznych norm ludzkich zachowań. Jedynie mogą to zmienić dzieci i młodzież.

Efekty naszego sprzątania - wspólne zdjęcie klasy IV c i VI c / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoWarto uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach wspólnie z ukochanymi pociechami. To nie tylko szkoła powinna dawać przykłady ekologicznych postaw. Odpowiedzialność ponoszą również rodzice, bo czy tak trudno pokazać dziecku, że powinniśmy wszyscy dbać o najbliższe nam otoczenie?

Niezrozumiałe jest to, że liczni nasi mieszkańcy postępują w sposób nierozważny. Las nie jest wielkim wysypiskiem śmieci. Trudno zrozumieć człowieka, który w reklamówce wywozi domowe odpady do lasu, podrzuca śmieci sąsiadowi albo pali je w piecu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

EuroEkoObywatel
  • EuroEkoObywatel
  • 18.09.2010 19:12

Niezrozumiałe jest, że nawet zdawałaby się poważni ludzie nie rozumieją na czym polega katastrofa w polskiej gospodarce odpadami komunalnymi... Zamiast domagać się przeprowadzenia euro-programu naprawczego dla tej dziedziny ochrony środowiska - proponują żenujące "sprzątanie świata"... A wystarczy wkleić do wyszukiwarki google hasło "program naprawczy dla polskiej gospodarki odpadami"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.