Facebook Google+ Twitter

Wschód Słońca widziany z pokładu ISS jest niesamowity (wideo)

Wschód Słońca obserwowany z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest zaiste widowiskowym spektaklem. Można go tam ujrzeć szesnaście razy w czasie 24 godzin.

Zrzut z ekranu - konto Twitter - Jeff Williams. screenshot by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiWschód Słońca obserwowany z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest zaiste widowiskowym spektaklem. Można go tam ujrzeć szesnaście razy w czasie 24 godzin.

Amerykański astronauta Jeff Williams uchwycił jedną z tych pięknych chwil i zamieścił na Twitterze. Poklatkowy 33-sekundowy film został nagrany w piątek, 13 maja.

Jeff Williams jest członkiem Ekspedycji 47 i pozostaje na orbicie od 18 marca 2016r. To już czwarty lot 58-letniego astronauty. Powracając we wrześniu na Ziemię, będzie mógł poszczycić się bilansem 534 dni łącznego czasu jaki spędził w przestrzeni kosmicznej. Tym samym ustanowi nowy amerykański rekord, który obecnie należy do Scotta Kelly'ego i wynosi 520 dni. Póki co, człowiekiem, który przebywał najdłużej w kosmosie jest rosyjski kosmonauta Giennadij Padałka - 879 dni.

Ekspedycja 47 prowadzi szereg badań, w tym testy nad technologiami, które mają umożliwić starty załogowych misji w głębszą przestrzeń kosmiczną, np. wyprawa na Marsa.


źródło: NASA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.