Facebook Google+ Twitter

Wschodnia obwodnica Wrocławia: są zmiany

Dotarło do nas wiele nowych informacji związanych z budową wschodniej obwodnicy Wrocławia, długo wyczekiwanego przez mieszkańców Wrocławia i jego okolic węzła komunikacyjnego. Widać też spore postępy w budowie drogi.

Jak widać na zdjęciu, jedna z części filaru nie jest ukończona. Najprawdopodobniej zostanie zasypana i zakonserwowana. / Fot. Łukasz WolskiWschodnia obwodnica Wrocławia to droga wojewódzka na trasie Bielany-Łany-Długołęka. Pisaliśmy o niej już w październiku ubiegłego roku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło.

Jak wynika z jeszcze niepotwierdzonych informacji, jezdnia na moście nad rzeką Odrą (na wysokości Łanów), będzie dwupasmowa, a nie jak wcześniej zakładano czteropasmowa. Firma Skanska wykonała wprawdzie fundamenty pod szerszą jezdnię, ale prawdopodobnie część z nich zostanie zakonserwowana i zasypana. Będzie je można wykorzystać po pewnym czasie w celu poszerzenia drogi na tym odcinku.

Od strony Kamieńca Wrocławskiego wybudowana ma być linia elektroenergetyczna Jeden z filarów / Fot. Łukasz Wolskinapowietrzna. Ma ona przejąć zadania starej, która przebiega z drugiej strony obwodnicy. Powodem jest fakt, że obecnie istniejąca linia ma już ponad 30 lat i straciła swoje walory techniczne.

Budowlańcy ukończyli kolejne filary, znajdujące się między ulicą Odrzańską w Łanach a Odrą. Prace trwają aktualnie na filarze znajdującym się najbliżej rzeki. Budowa ma miejsce także w okolicach gmin Święta Katarzyna i Siechnice.

Właśnie tutaj powstanie wiadukt nad ulicą Odrzańską. / Fot. Łukasz WolskiMieszkańcy Łanów mogą odetchnąć z ulgą. Jakiś czas temu oddano do użytku pobocze dla pieszych, które przebiega wzdłuż objazdu ulicy Odrzańskiej. O problemach z tym związanych pisaliśmy tutaj. Objazd ten ma być w niedługim czasie zlikwidowany. Fragment ulicy zostanie zaś wyremontowany i oddany do użytku w czerwcu tego roku.

Więcej aktualności i zdjęć możesz znaleźć tutaj.

Źródło własne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I bardzo dobrze. Odetchną mieszkańcy, ale i turyści różnej maści oraz transportowcy. Ruszyło się też w Nowogardzie... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wykonawca powinien Ci płacić za kronikarską dokładność :) Szkoda, że w Lublinie obowodnica to tylko marzenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem tam wczoraj, widziałem :-) Nowe słupy elektroenergetyczne robią wrażenie. Z niecierpliwością czekam na tę przeprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.