Facebook Google+ Twitter

Wściekły Tarantino pozywa dziennikarzy. Nie nakręci "The Hateful Eight"

Quentin Tarantino pozwał serwis Gawker.com za opublikowanie scenariusza jego nowego filmu "The Hateful Eight". Reżyser m.in. "Pulp Fiction" i "Bękartów wojny" zrezygnował z kręcenia westernu, ponieważ czuje się "zdradzony".

Quentin Tarantino / Fot. By Siebbi (cropped version of ipernity.com) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsW zeszłym tygodniu do sieci trafiła pierwsza wersja scenariusza nowego westernu Tarantino, zatytułowanego "The Hateful Eight" ("Nienawistna Ósemka"). W internecie udostępniono 146 stron tekstu wraz z zakończeniem. Kiedy Tarantino dowiedział się o przecieku, natychmiast zrezygnował z nakręcenia filmu.

"Jestem bardzo, bardzo smutny" - powiedział reżyser, cytowany przez serwis gawker.com. "Skończyłem pierwszą wersję scenariusza i nie zamierzałem zaczynać kręcić filmu do następnej zimy. Tekst dałem sześciu osobom" - zdradził Tarantino. O kim mowa? Twórca "Pulp Fiction" powiedział, że jeden egzemplarz trafił w ręce producenta "Django" Reginalda Hudlina, który dał go do przeczytania swojemu agentowi. "To zdrada, ale to nie on wyniósł skrypt" - tłumaczył reżyser. Tarantino nie podejrzewa również Tima Rotha, który dostał swój egzemplarz. Scenariusz trafił także w ręce Michaela Madsena oraz Bruce'a Derna. Prawdopodobnie to agent jednego z nich wyniósł i rozpowszechnił tekst.

"Dałem scenariusz sześciu osobom. Jeśli nie mogę im ufać, to nie mam ochoty kręcić tego filmu. Zajmę się kolejnym projektem. Mam już 10 pomysłów" - zakończył Tarantino.

Okazuje się jednak, że reżyser nie zamierza przejść obok sprawy obojętnie. Tarantino zdecydował się pozwać... serwis Gawker.com, który udostępnił link do strony, na której można pobrać scenariusz. Stwierdził on, że jego twórcy uprawiają "drapieżne dziennikarstwo" i "łamią prawo, żeby zarobić".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.