Facebook Google+ Twitter

WSI Capital inwestuje w branżę filmową

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-27 12:59

Nowa spółka w portfelu, zarządzanego przez WSI Capital funduszu WSI Capital Venture Fund I. D35, to firma technologiczna, jako jedyna oferująca spójne usługi dla branży filmowej w Polsce.

Środki z inwestycji zasilą rozwój technologii, zakup specjalistycznego sprzętu oraz integrację oferowanych przez studio usług filmowych. Zespół D35 stoi za takimi hitami kinowymi, jak „Sala samobójców”, „Drogówka” czy „Układ zamknięty”.

Zdobyliśmy solidnego partnera. Wsparcie kapitałowe i biznesowe WSI Capital otwiera nam drogę do dalszego rozwoju.
Dzięki współpracy z WSI Capital nie musimy szukać dalszych źródeł finansowania na rozwój technologii oraz budowanie kompleksowej usługi oferowanej przez dom filmowy D35 – mówi Marcin Kryjom, Prezes Zarządu D35.

D35 S.A. jest unikatowym, jednym z najnowocześniejszych studiów filmowych w Polsce. Przez pięć lat funkcjonowania firma zrealizowała 14 projektów – filmów fabularnych, z czego 6 to efekt pracy minionych dwóch lat. Dwie z ostatnich realizacji znalazły się na podium rankingu najczęściej oglądanych polskich produkcji kinowych w 2013 roku. Kolejne dwie czekają na swoją premierę.

Rewolucja filmowa, jaką obserwujemy od 2009 roku oraz cyfryzacja kinematografii pokazuje, jak dużym wyzwaniem jest stworzenie kompleksowej oferty dla branży filmowej. Ilość usług i danych koniecznych do produkcji filmów fabularnych, czy reklamowych wciąż wzrasta. Pojawiła się więc naturalna potrzeba, aby ktoś spiął to wszystko i zaproponował kompleksową, spójną usługę filmową. Od obsługi technologicznej planu filmowego, aż po tworzenie kopi kinowych DCP. I taką właśnie zintegrowaną usługę oferuje nasze studio filmowe – dodaje Marcin Kryjom.

D35 współpracuje na rynku polskim z czołowymi twórcami filmowymi. Od 2012 roku studio działa również w branży filmowej w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz na rynku wschodnim. Do tej pory D35 obsługiwało plany filmowe i postprodukcje, m.in. takich filmów jak: „Sala samobójców”, „Sęp”, „Drogówka”, „Układ Zamknięty”, „Papusza”, czy „Jack Strong”.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.