Facebook Google+ Twitter

WSI Capital w 2014 roku będzie wspierać spółki MSP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-15 08:48

Zbudowaliśmy od podstaw firmę kurierską Siódemka i sprzedaliśmy ją za blisko ćwierć miliona złotych. Było to ogromne wyzwanie i jeszcze większy sukces.

Zarządzany przez nas od kwietnia 2012 roku fundusz, w raptem 18 miesięcy przeanalizował ponad 400 projektów z sektora MSP i zainwestował 80 % kapitału. Widzimy, że na rynku jest jeszcze wiele firm, które odpowiednio poprowadzone mogą stać się wysoce dochodowymi biznesami. Potrzebne im jest jednak nie tylko wsparcie kapitałowe, ale i merytoryczne. I my na te potrzeby jesteśmy gotowi odpowiedzieć - mówi Jacek Kajko, Partner Zarządzający WSI Capital.

Zarządzany przez WSI Capital fundusz Venture Fund I przez półtora roku funkcjonowania zainwestował ponad 30 mln zł w spółki z sektorów IT, technologii medycznych, usług gastronomicznych czy technologii filmowych.

- Bardzo wysoko oceniamy perspektywy spółek wchodzących do portfela Funduszu Venture Capital Fund I. Dlaczego? Znamy reguły rządzące współczesnym biznesem. Nasz zespół biegle porusza się w świecie nowoczesnych technologii i potrzeb dzisiejszego społeczeństwa. Wiemy, w jakie rozwiązania i zespoły warto inwestować z korzyścią dla nas, dla inwestorów, dla przedsiębiorców, w efekcie również dla odbiorców usług i produktów oferowanych przez nasze spółki – tłumaczy J.Kajko.

Na bazie dotychczasowych osiągnieć oraz zebranego know-how zarządzający WSI Capital rozważają możliwość powołania kolejnych funduszy. Do nowych FIZów WSI chciałoby zaprosić przede wszystkim firmy z sektora MSP.

Rozważamy możliwość stworzenia funduszu wspierającego spółki poszukujące dodatkowego kapitału do realizacji strategicznych planów rozwojowych – mówi Krzysztof Wiśniewski, Partner Zarządzający WSI Capital. - Jednak na rynku oprócz tych firm, które notują wysoką dynamikę rozwoju, dostrzegamy również, te którym w pewnym momencie czegoś zabrakło. Są to firmy w naszej ocenie wciąż wysoko rokujące, z pionierskim produktem czy usługą oraz ponadprzeciętnie zaangażowanym zespołem, w których błędne decyzje doprowadziły do niekorzystnej sytuacji. Odbudowanie wartości rynkowej tego typu firm pozwala na zbudowanie na ich bazie wysoce konkurencyjnych i rentownych przedsiębiorstw. I nie chodzi tu tylko o dokapitalizowanie, ale przede wszystkim o wsparcie merytoryczne i coachingowe.


Jak dodaje Jacek Kajko – polski rynek VC daje nam duże możliwości, a przedsiębiorcy w Polsce charakteryzują się coraz większą dojrzałością biznesową. Wszystko to w połączeniu z know-how naszego zespołu oraz ożywieniem gospodarczym stwarza świetne warunki do współpracy. Współpracy przynoszącej korzyści.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.