Facebook Google+ Twitter

WSI w dyskusji o komercjalizacji i rozwoju sektora MSP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-30 14:41

29 stycznia br. przedstawiciele WSI Capital wspólnie z gośćmi Fundacji Małopolskie Centrum Transferu Technologii dyskutowali nt. finansowania i rozwoju firm w oparciu o innowacyjne technologie.

Zarządzająca funduszami VC, spółka WSI Capital, już z początkiem roku zapowiedziała, że na celownik obiera głównie spółki z sektora MSP. Dlaczego? Jak tłumaczy Jacek Kajko z WSI, podmioty z sektor MSP charakteryzują się ogromnym potencjałem rozwoju na polskim rynku , za którym coraz częściej stoją wybitni naukowcy i specjaliści zapewniający wartość merytoryczną projektów na najwyższym światowym poziomie.

Na konferencji pt. „Sposoby komercjalizacji innowacji i źródła finansowania rozwoju firmy” zderzyły się trzy światy – naukowców, przedsiębiorców z sektora MSP oraz instytucji wspierających finansowo oraz biznesowo rozwój i komercjalizację innowacyjnych firm technologicznych, jak WSI Capital. Formuła spotkania oparta na dyskusji ekspertów zapewniła uczestnikom dużą dawkę praktycznej wiedzy na temat dostępnych możliwości komercjalizacji innowacyjnych projektów, ich finansowania oraz dalszego rozwoju technologicznego i wzmacniania pozycji rynkowej nowo powstających spółek innowacyjnych technologicznie.

- W spółkach rozwijających projekty innowacyjne i zaawansowane technologicznie niezwykle ważna jest otwartość na współpracę. Zarówno spółki o ugruntowanej pozycji, jak i te na wczesnym etapie komercjalizacji wdrażając innowacyjne rozwiązania potrzebują ogromnego wsparcia oraz merytorycznej pomocy w procesie strukturyzowania nowych przedsięwzięć biznesowych . Finansowanie to istotny, ale nie jedyny znaczący dla sukcesu projektu element. Równie ważne jest, bowiem doradztwo, jak najrozsądniej pozyskany kapitał wykorzystać, aby przyniósł spółce korzyść. Spółki czy projektodawcy oczywiście mają wyznaczone swoje cele, do realizacji których niezbędne są środki finansowe. Często jednak korzystniejsze jest przesunięcie pewnych aspektów, czy doradztwo, z kim nawiązać współpracę, aby rozwijać i wzmacniać daną gałąź projektu. Możliwość uświadomienia sobie wagi otwartości na współpracę oraz rozpoczęcia takiej współpracy dają właśnie konferencje i spotkania, jak to, w którym mamy możliwość dzisiaj uczestniczyć – tłumaczy Rafał Preś, Financial Analyst w WSI Capital.

Oprócz konferencji organizatorzy zapewnili przestrzeń na prezentacje zgromadzonych firm podczas trwającego równolegle forum inwestycyjnego. Przedstawiciele firm mieli ponadto możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów, wymiany spostrzeżeń oraz nawiązania znaczącej dla ich dalszego rozwoju współpracy. Konferencja organizowana przez Fundację Małopolskie Centrum Transferu Technologii odbyła się pod patronatem Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.