Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10053 miejsce

Wsiadł na rower z pasji. Objedzie całą Polskę

4 etapy, 25 dni i ponad 3 tys. kilometrów. Znamy trasę Rowerowej Wyprawy Dookoła Polski Remigiusza Küblera. Młody podróżnik pokona dystans zbliżony do tegorocznego Tour de France. Każdy może dołączyć do rajdu.

 / Fot. Remigiusz KublerDziś została ogłoszona trasa Rowerowej Wyprawy Dookoła Polski Remigiusza Küblera. Wyprawa zaplanowana na lipiec 2015 roku będzie podzielona na cztery etapy, potrwa 25 dni, a młody podróżnik przejedzie ok. 3100 kilometrów. Tym samym zbliży się do dystansu pokonywanego przez profesjonalnych zawodników tegorocznego Tour de France. Jedzie, bo podróżowanie jest jego pasją, a przy okazji ma nadzieję zarazić nią innych. Młody podróżnik zapowiada, że każdy będzie mógł towarzyszyć mu w podróży i w dowolnym momencie dołączyć do wyprawy.

W górach ostrożnie
Niezwykły rajd rozpocznie się w Kostrzynie nad Odrą, skąd trasa skieruje się na południe. To będzie pierwszy, górski etap wyprawy, który przetnie Karkonosze, Kotlinę Kłodzką, Płaskowyż Głubczycki i Beskidy, by zakończyć się w Zakopanem. – To może być najbardziej nieprzewidywalny etap. Z tego powodu ważny jest dobór sprzętu, który musi wytrzymać każde warunki – mówi Remigiusz Kübler. – Szczególną uwagę przykładam do drobnej elektroniki, jak oświetlenie roweru. Podróżnik podkreśla, że to warunek bezpieczeństwa na trasie. Dlatego nieocenioną okazała się pomoc specjalistów od oświetlenia przenośnego. – Wspólnie dobraliśmy lampki, które nie obciążają roweru, generują mocne światło, a przy tym są odporne na kurz i deszcz
– mówi Cyprian Lemiech, ekspert ds. oświetlenia przenośnego w firmie Mactronic.
– Kluczowa była też kwestia zasilania. Trzeba było wybrać konstrukcje na baterie. Można je łatwo wymienić, a przede wszystkim kupić w większości sklepów na trasie.

Wszędzie zachęca do udziału
Kolejnym etapem wyprawy będzie odcinek Zakopane-Terespol, czyli podróż wzdłuż wschodniej granicy Polski. – To dla mnie najmniej poznana trasa. Liczę więc na wsparcie osób z tamtych okolic – wyjaśnia Remigiusz Kübler. Meta w Terespolu będzie początkiem trzeciego etapu wyprawy, jazdy w kierunku Władysławowa. Rajd wzdłuż Wybrzeża był już tematem Projektu Prometeusz, czyli inicjatywy, w której Remigiusz Kübler wraz z towarzyszami przemierzył w 2012 roku szlak polskich latarni morskich. Finał Wyprawy Dookoła Polski nastąpi w Kostrzynie nad Odrą, dokąd podróżnik skieruje się, jadąc wzdłuż północno-zachodniej granicy Polski. – Przez cały czas każdy będzie mógł do mnie dołączyć i wspólnie pokonać dowolny odcinek trasy. Wystarczy sprawny rower, kask, kilka turystycznych akcesoriów oraz chęci – podsumowuje Remigiusz Kübler. – Ciężko o bardziej emocjonujący i satysfakcjonujący sposób spędzania wakacji. Poznawanie nowych miejsc łączy się tutaj z przekraczaniem własnych granic i odkrywaniem wolności na nowo.

Remigiusz Kübler rowerową przygodę zaczął 7 lat temu, kiedy wraz z ojcem zwiedził na dwóch kółkach Kaszuby i okolice. Potem przyszedł czas na Karkonosze, Tatry, Wybrzeże, a w końcu zagraniczne rajdy po Bawarii i Bornholmie. - Od pierwszego kontaktu z turystyką rowerową urzekł mnie jej unikalny charakter. Szansa zobaczenia rzeczy nieosiągalnych zza samochodowej szyby lub ściany kolejowego wagonu – wspomina. Wyprawa Dookoła Polski zakończy się w sierpniu 2015 roku. Aktualne informacje na temat akcji można śledzić na www.dookolapolski.cba.pl oraz na profilu facebookowym facebook.com/rowerpolska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.