Wspaniała pogoń Ruchu, Piech bohaterem!

Patryk
Patryk
W pierwszym meczu pod wodzą Tomasza Fornalika Ruch wygrał z Metalurgiem Skopje 3:1 w II rundzie eliminacji Ligi Europy i jest w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem niż Legia i Lech. Bramki dla Ruchu zdobywali Piech i Stawarczyk.

W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy w Chorzowie miejscowy Ruch podejmował gości z Macedonii. Od początku spotkana zawodnicy trenera Fornalika mieli zdecydowaną przewagę w grze, jednak nie potrafili jej wykorzystać.

Niepowtarzalna szansa nadarzyła się w 41. minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, niestety Marek Zieńczuk trafił w słupek i wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza czyli od zdecydowanych ataków Ruchu, niestety w 69. minucie meczu gola zdobyli goście za sprawą Agrona Memediego.

Ruch od razu zabrał się do odrabiania strat, co przyniosło już efekt w 74. minucie, gdy do remisu doprowadził niezawodny Arkadiusz Piech po podaniu Jankowskiego. A już 9 min później, ten sam snajper Ruchu wyprowadził swój zespół na prowadzenie, po dośrodkowaniu Djokicia.

Pod sam koniec meczu, gdy wszyscy czekali na gwizdek końcowy, niespodziewanie bramkę zdobył Stawarczyk po centrze Zieńczuka. Warto także dodać, iż wielokrotnie na trybunach było słychać skandowanie "Waldemar Fornalik".

Ruch Chorzów 1:1 Metalurg Skopje

Bramki: Piech 74', 83', Stawarczyk 92' - Memedi 69'
Kartki: Djokić 89'

Składy:

Ruch Chorzów: Pesković, Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski, Zieńczuk, Malinowski, Straka(Starzyński 57'), Janoszka (Sultes 62'), Jankowski (Kuświk 77'), Piech

Metalurg Skopje: Pavlovic, Petkovic, Dragovic, Kralevski, Ljamcevski, Dimoski, Krstev, Alomerovic (Nestorovski 50'), Stevanovic, Memedi, Curlinov (Dodevski 86')