Facebook Google+ Twitter

Wspaniałe wczasy także w Polsce

Pomimo licznych ofert biur turystycznych kuszących zagranicznymi wczasami, także polskie kurorty wypoczynkowe mają do zaoferowania wiele atrakcji swoim turystom.

Bałtyk. www.wikipedia.org / Fot. Andrzej19Od jakiegoś czasu istnieje powszechne przekonanie, iż jeżeli jechać na wakacje, to zagranicę. Ma to pewne swoje uzasadnienie. Wybierając zagraniczne wczasy, mamy pewność dobrej pogody, przepięknych krajobrazów, a i ceny w porównaniu z naszymi krajowymi są podobne - niekiedy nawet niższe. Ponadto w dobie otwarcia granic i wszechobecnego kosmopolityzmu czymś zupełnie naturalnym i trendy jest spędzenie urlopu na słonecznych plażach zagranicznych kurortów wypoczynkowych.

W tym roku więc postanowiłam zbadać, jak wyglądają warunki na jednej z nadbałtyckich plaż. Za cel mojej wyprawy obrałam Międzyzdroje. Słońce w całej okazałości, cieplutki piasek, chłodzące morze, uspokajający szum fal to jest to, czego potrzebuje każdy turysta, a ci dopisali tego roku. Przychodząc na plażę w godzinach około południowych, trudno było znaleźć dobre miejsce do leżakowania… tylko ci, którzy zjawili się tu około 9 rano mieli szansę na rozłożenie swoich ręczników w bezpośrednim kontakcie z morzem. Ten, dla kogo niewygodnym było leżenie na piaszczystej plaży miał możliwość wypożyczenia leżaków, aby w maksymalnie komfortowych warunkach cieszyć się słońcem.

Bardzo dobre zaplecze gastronomiczne dające pokrzepienie ciału, liczne kawiarenki, restauracje serwujące dania z różnych regionów świata, a przede wszystkim smażalnie ryb, budowały miłą atmosferę tego miejsca. Na szczególną uwagę zasłużyły sobie sprzedawane prawie na każdym kroku kręcone lody śmietankowo-czekoladowe - ten smak naprawdę pozostaje w ustach na długo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Opalać się można wszędzie. Dziwię się tylko specjalistom od marketingu turystycznego, że nie umieją promować polskiego brzegu i plaż Bałtyku. A właśnie te plaże mają ogromne przebicie w stosunku do innych regionów. Opisałem to tutaj: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.