55847 miejsce

Wspaniałe widowisko na Stadionie Narodowym. Polska - Rosja 1:1

W drugim meczu grupy A naszej reprezentacji przyszło mierzyć się z Rosją. Po przeciętnym spotkaniu z Grecją polscy zawodnicy chcieli udowodnić, że stać ich na więcej. Spotkanie mogło się podobać, zwłaszcza drugie 45. minut.

Tuż po meczu inauguracyjnym, kiedy to Polacy "przespali" drugą połowę z Grecją, wszyscy mieli pretensję do selekcjonera za brak zmian. Mimo iż gracze z minuty na minutę opadali z sił, żadne niewymuszone roszady w ustawieniu nie zaszły. W dzisiejszym spotkaniu miało być inaczej - zarówno ze zmianami, jak i grą. W wyjściowym składzie, oprócz Tytonia, który zajął miejsce Szczęsnego, pojawił się również Dariusz Dudka. Ostatni raz z trzema defensywnymi pomocnikami drużyna Smudy grała na początku jego kadencji. Czyżby trener przestraszył się drużyny prowadzonej przez Dicka Advocaata i chciał się nastawić na kontry? Nic bardziej mylnego. Z przebiegu meczu widać było, że takie ustawienie w pełni zdało egzamin.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego nasi zawodnicy rzucili się do ataku. Pierwszą okazję na zdobycie bramki w 7. minucie zmarnował Robert Lewandowski. Cztery minuty później niewiele zabrakło, aby ten sam zawodnik zrehabilitował się za poprzednią nieudaną próbę, ale i tym razem szczęście mu nie dopisało. W 18. minucie po wzorcowo przeprowadzonej akcji sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej znalazł się Eugen Polanski. Precyzyjnym strzałem w lewy róg umieścił piłkę w siatce. Sędzia gola jednak nie uznał, gdyż dopatrzył się spalonego. Polska nacierała coraz mocniej, aż do 37. minuty, kiedy to po podaniu Andreya Arshavina z rzutu wolnego gola na 1:0 zdobył Alan Dzagoev. Chwilę później doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował kapitan naszej reprezentacji, Jakub Błaszczykowski. Była to ostatnia dogodna akcja w pierwszej części spotkania.