Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4314 miejsce

Wspaniały koncert pianistki Man Li na finisażu Przestrzeni Smoka

Na zakończenie wystawy W Przestrzeni Smoka w MNK jutro w niedzielę 5 lipca br. o godz. 13.30 wystapi w Krakowie Man Li Szczepańska, jej córki i wychowankowie ze szkoły muzycznej w Domosławicach. Wystawę i koncert można zobaczyć bezpłatnie.

Man Li Szczepańska na estradzie kina Kijów w KRakowie / Fot. archiwum pianistkiPodaję na wstępie dokładny program ok. godzinnego koncertu Man Li Szczepańskiej przesłany mi przez managera pianistki Jana Szczepańskiego ( tel. do niego 532 785 667 - udzieli wszelkich informacji): Jan Szczepański zapowiada występ żony man Li i wkalistki Agnieszki Grochowicz w kawiarni Nowrolskich w KRakowie / Fot. Wiesłąw Adamik
Program niedziela 5 lipca 2015 godz. 13:30
Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, Al. 3 Maja 1

Koncert Fortepianowy Muzyki Chińskiej Maestry Man Li Szczepańskiej i Jej Uczniów ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach
z okazji finisażu Wystawy "W przestrzeni Smoka".

Oficjalnego finisażu wystawy dokonują Zofia Gołubiew - dyrektor MNK, oraz Joanna Wardęga - dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie, który jest patronem wydarzenia2009 - koncert Man Li Szczepanskiej na białym fortepianie w Chinach / Fot. arvhiwum pianistki  / Fot. archiwum Man Li SzczepańskiejWykonawcy: Kornelia Śliż - skrzypce, Miranda Konstancja Szczepańska -śpiew, Magdalena Szot &opracowała muzycznie Krystyna Man Li Szczepańska - gra na fortepianie i skrzypcach
2009 rok - Man Li Szczepanska po koncerciew krakowskim kinie Kijów / Fot. Wiesław Adamik W 2010 roku pianistka Man Li Szczepańska koncertował m. in. w krakowskiej Jamie Michalika / Fot. Wiesław AdamikKOncert w Instytucie Konfucjusza w KRakowie / Fot. archiwum Man Li Szczepańskiej


Wybitna chopinistka Man Li Szczepańska tym razem zaprasza na koncert muzyki chińskiej: program1) Cai Yun Zhuiyue ( Kolorowe chmury lecące za księżycem ; opracowanie :Nie Er wykonanie Krystyna Man Li Szczepańska fortepian.
2) Liu Yang He ( Rzeka Liu Yang) kompozytor Jian Zhong Wang - opracowanie Krystyna Man Li Szczepańska, wykonanie Krystyna Man Li Szczepańska fortepian i Anna Krężołek flet.
3)Zheng Xiao Yin - kompozytor Yinghai Li, opracowanie Krystyna Man Li Szczepańska, wykonanie: Krystyna Man Li Szczepańska fortepian.
4) (HAPPY MOTHER'S DAY) (Najlepsza na świecie jest Mama ) Jest to popularna i znana piosenka śpiewana często przez Chińczyków i szczególnie przez dzieci dla wszystkich Mam. opracowanie Krystyna Man Li Szczepańska, wykonanie : Miranda Konstancja Szczepańska -śpiew,Melodia Awaz Lila Szczepańska – wiolonczela i Krystyna Man Li Szczepańska fortepian.
5)You Qing ( Przyjaźń) utwór z Wewnętrznej Mongolii, kompozytor – Tong Sang, opracowanie Krystyna Man Li Szczepańska, wykonanie Krystyna Man Li Szczepańska - skrzypce i Magdalena Szot fortepian
6) - Mo Li Hua ( Jaśmin ) - opracowanie Krystyna Man Li Szczepańska, wykonanie Krystyna Man Li Szczepańska fortepian, Kornelia Śliż - skrzypce, Melodia Awaz Lila Szczepańska wiolonczela.
7) Xi Yang Xiao Gu ( Grając na instrumencie Xiao i Gu przy Zachodzie Słońca )- opracowanie Ying Hai Li , wykonanie Krystyna Man Li Szczepańska fortepian.
Ostatni większy koncert pianistki Man Li Szczepańskiej, która jest przede wszystkim wybitną chopinistką, z muzyką kompozytorów chińskich odbył się z okazji Chińskiego Nowego Roku w krakowskim Instytucie Konfucjusza: z 4 częściowej relacji wideo prosze zobaczyć jak śpiewały i tańczyły dwie córeczki artystki, zatem na najbliższy koncert warto przyjść z całą rodziną! Te koncerty mają wielkie wzięcie w Krakowie.

Może na fali mody na naukę języka poprzez śpiewanie piosenek chińskich przyprowadzicie swoje pociechy? Man Li z córkami / Fot. Robert Pipała
Man Li Szczepańska bardzo dokładnie przygotowuje swoje występy, za każdym razem sa nowe przygotowane przez nią utwory. Koncert na zakończenie wystawy "Przestrzeń Smoka" ( są na niej niezwykłe zabytki chińskiej sztuki sprzed tysięcy i setek lat w ostatnim dniu ekspozycji!).
Fotografia Man Li Szczepańskiejz sesji zdjeciowej w Pekinie / Fot. archiwum pianistkiTym razem przed krakowską publicznością próba szczególna bo multiinstrumedialna w wykonaniu wychowanków "Pani Profesor muzyki" z Domosławic i córeczek. To miejsce odlegle od Krakowa o 100 kilometrów znajdujące się blisko Lutosławic i dworku Krzysztofa Pendereckiego. Man Li uczy tam od roku i teraz podsumowuje ten okres.

Warto wiedzieć że nad wszystkimi koncertami pianistki Man Li Szczepańskiej sprawuje także Zarząd Główny i Oddział Krakowski Towarzystwa Przyjaźni Polsko Chińskiej facebook:
https://www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyja%C5%BAni-Polsko-Chi%C5%84skiej-Oddzia%C5%82-Krakowski/673162606114233
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1624865381062677/permalink/1624983251050890/

Strona pianistki Man Li Szczepanskiej:

https://www.facebook.com/ManLiSzczepanskaPianistWybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Co wyrosnie z malych dziewczynek Polek o skosnych oczachktore tak intensywnie koncertuja z mama artystka, babcia artystka tancerka a i maja dziadka artyste malarza, zobaczcie jak to bylo dwa lata temu

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Bartłomiej Bąk Dzisiaj 13:41

W ciagu 10 lat co tydzień jeździła do Warszawy z Krakowat, dała wtym okresie ok. 300 koncertów w miejscach jeszcze odleglejszych, dojeżdzając na miejsce z Krakowa róznymi środkami lokomocji, do Tymbarku jeździ zaledwie od roku codziennie poza wekendem. W czasie 3 tourne po Chinach pokonała chyba odległośc wokół równika. Komentarz J. Sz. wyraża między wierszami uwagę zapytanie coreczka nie szla po prostu do odległej o 300 m szkoły muzycznej. Dzięki za komentarz.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kraków - Tymbark: ok 60 km.
Kraków - Domosławice: ok 70 km.

Potężny wysiłek to mógłby być, jakby rowerem jechała. Widać, że pan Szczepański jest oderwany od rzeczywistości, w której tysiące osób dojeżdżają ponad 100 km (w jedną stronę) dziennie do pracy. To określanie "heroizmu" babci odprowadzającej wnuczkę do szkoły też jest śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koncert Man LI Szczepańskiej w Krakowie już za godzinę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym ubiegłym roku szkolnym 2014/2015 Maestra Man Li Szczepańska dokonała potężnego wysiłku fizycznego i postępu organizacyjnego w opanowaniu logistyki dojazdów do swoich polskich uczniów. Pokonywała dwa razy w tygodniu trasę do szkoły muzycznej w Tymbarku i dwa razy do szkoły muzycznej w Domosławicach by tramwajami, małymi busikami i autobusami oraz samochodami swoich koleżanek i kolegów dotrzeć na czas do szkoły i wrócić przed północą do Krakowa do swoich córek. Wszystko to bez względu na pogodę i warunki na drogach. W nowych miejscach pracy opiekowali się nią nauczyciele i koleżanki i koledzy pomagali w rozwiązywaniu różnych problemów. Dzielna Babcia codziennie odwoziła i przywoziła swoją wnuczkę do szkoły muzycznej w Nowej Hucie, gdzie osiąga zauważalne rezultaty w kształceniu muzycznym. W tych przejazdach Babcia opiekowała się także młodszą trzyletnią wnuczką. Dodatkowo regularnie raz w tygodniu Maestra Man Li dojeżdżała pociągami i autobusami do swojego profesora Kazimierza Gierżoda, gdzie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina uczęszcza na podyplomowe mistrzowskie zajęcia i chłonie już prawie dekadę wiedzę od swojego Mistrza w zakresie muzyki polskiej na przestrzeni wieków. Przeciętnie tygodniowo pokonuje około półtora tysiąca kilometrów. Podziwiamy wytrwałość i pracowitość Chińczyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed spacerem na krakowskie Błonia czy pójsciem na basem w niedzielę można śmiało zaliczyć ten godzinny koncert o 13.30 "po chińsku" w klimatyzowanych wnętrzach Muzeum narodowego w Krakowie. Nic nie kosztuje zwiedzanie wystaw i wstęp na koncert!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.