Facebook Google+ Twitter

Wsparcie dla technologii ICT

Centrum Transferu Technologii przy Politechnice krakowskiej 12 marca zorganizowało seminarium pt. „Program konkurencyjności i Innowacji, czyli wsparcie dla technologii ICT”.

Informatory o programie / Fot. scan tytułów informatorów Co to jest ICT, Information Communication Technologies? Jest to program na rzecz wspierania polityki dotyczącej „Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych”.

Zadaniem programu ICT jest wsparcie działań do wprowadzenia nowoczesnych technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych do gospodarki.

Komisja Europejska stwierdziła,że że pełne wykorzystanie potencjału technologii ICT uniemożliwia m.in. zacofanie technologiczne instytucji służby zdrowia, administracji publicznej i energetyki. Zacofanie to przejawia się na przykład niedostępnością dedykowanych rozwiązań ICT bądź fragmentaryzacją rynku telekomunikacyjnego."

Informatory o programie / Fot. scan tytułów informatorówProgram ICT ma za zadanie dostarczenia środków finansowych oraz potrzebnych narzędzi technologicznych, aby zostały przezwyciężone powstałe problemy.

Zaplanowany na lata 2007 - 2013 budżet to 730 milionów Euro z Unii Europejskiej na wsparcie nowych technologii. Korzystać z tych funduszy może w pierwszej kolejności administracja publiczna oraz przedstawiciele sektora przemysłowego na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.