Facebook Google+ Twitter

Wspieraj z głową - w CIS Tychy tak robią

Pierwszy kwartał roku to okres sprawozdań, suchych podsumowań, analiz statystycznych. W Centrum Integracji Społecznej w Tychach, życie koncentruje się na człowieku, bo to "najlepsza inwestycja".

Logo Fundacji Internationaler Bund Polska / Fot. Internationaler Bund PolskaPierwszy kwartał roku to okres sprawozdań, suchych podsumowań, analiz statystycznych. W Centrum Integracji Społecznej w Tychach, które jest jedną z 5 działających w województwie śląskim placówek tego typu, życie koncentruje się na człowieku, bo "człowiek to najlepsza inwestycja".

29 stycznia 2010r. zespół interdyscyplinarny pracowników CIS Tychy przeprowadzał z uczestnikami CIS okresową ocenę realizacji Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego.

Podsumowanie 10 miesięcy pracy tyskiego Centrum Integracji Społecznej prowadzonego przez Fundację Internationaler Bund Polska, oparte na spotkaniach z uczestnikami zajęć CIS było bardzo pozytywne. Uczestnicy CIS w trakcie zajęć reintegracji społecznej i zawodowej stworzyli zintegrowany zespół, który identyfikuje się z CIS-u, ze względu na długotrwały i dogłębny charakter wsparcia w rozwiązywaniu problemów.

Uczestnicy CIS w odróżnieniu od uczestników zajęć szkoleń zawodowych prowadzonych np. w ramach projektów unijnych otrzymują stale wsparcie ze strony pracownika socjalnego, który pomaga rozwiązywać różne trudne sytuacje życiowe związane ze sprawami: materialnymi, zdrowotnymi, rodzinnymi itd. Konsultacje i warsztaty prowadzone z psychologiem i doradcą zawodowym dotyczą natomiast nie tylko komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji, ale dotykają realnych problemów, które wiążą się z poszukiwaniem pracy przez: kobiety osoby, niepełnosprawne w stopniu lekkim, osoby starsze - średnia wieku uczestników to ponad 42 lata.


Internationaler Bund Polska - CIS Tychy

Ustawa o zatrudnieniu socjalnym, na podstawie której działają Centra Integracji Społecznej, umożliwia aktywizację osób w ramach szeroko pojętej ekonomii społecznej. Wsparcie udzielane przez CIS obejmuje osoby, które najczęściej od kilku, kilkunastu lat miały problemy ze znalezieniem się na rynku pracy, a teraz po dużej pracy specjalistów zaczyna się znowu pojawiać u nich motywacja do pracy. Bo celem pracy całego zespołu pracowników CIS Tychy jest, by nie wracać do systemu pomocy społecznej z powodu bezrobocia.

Ustawa o zatrudnieniu socjalnym

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.